انتاریو باید به دنبال راهی برای هدایت مهاجران به خارج از تورنتو باشد

به طور سالانه، تورنتو پذیرای ۷۷ درصد مهاجران است. به کارگیری استراتژی مهاجرت منطقه‌ای برای تنظیم حجم مهاجرت به تورنتو یکی از تیترهای خبر ساز این روزها در زمینه مهاجرت به کانادا است.

بر طبق مطالعات انجام شده در زمینه تنظیم جمعیت کانادا،‌ استان انتاریو باید به دنبال راه‌های جدیدی برای هدایت مهاجرات به خارج از تورنتو باشد تا بتواند رشد متوازن جمعیت در کل استان‌‌ را تضمین و کیفیت بالای زندگی را برای همه ساکنان خود حفظ کند.

  در حال حاضر ۷۷٪ افراد تازه وارد در تورنتو و ۲۳ درصد دیگر در دیگر نقاط انتاریو ساکن می‌شوند.

تورنتو با جمعیتی بیش از ۶ میلیون ۴۰۰ هزار نفر که ۴۶ درصد آن را مهاجران تشکیل می‌دهند، پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. علاوه بر شهر اصلی تورنتو، استان انتاریو شامل ۲۵ بخش است و تورنتو پایتخت اداری و تجاری کانادا محسوب می‌شود.

همین امر باعث شده است که بیشتر مهاجران به خاطر وجود فرصت‌های شغلی بهتر خواهان اسکان در تورنتو باشند و در نتیجه جمعیت این استان روز به روز در حال افزایش است.

جذب مهاجران جدید برای اقتصاد کانادا اهمیت زیادی دارد و در صورتی که در سال‌های آتی روند مهاجرت به کانادا دچار رکود شود، پیامدهای اقتصادی جدی را برای انتاریو به همراه خواهد داشت.

این گزارش نشان می دهد که در صورتی که روند جذب مهاجر کاهش پیدا کند، پتانسیل‌های اقتصادی در انتاریو نیز رو به نزول می‌رود.

ایجاد یک استراتژی مهاجرتی منطقه‌ای در زمینه مهاجرت به تورنتو

دولت کانادا و مقامات استان انتاریو با به کارگیری استراتژی‌ اقدام به کنترل حجم مهاجرت به تورنتو کرده‌اند.

این استراتژی،‌ دربرگیرنده دیدگاهی مشترک نسبت به آینده از جمله اهداف منطقه‌ای کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت، اولویت‌های اقتصادی منطقه‌ای، اقدامات عملکردی برای بهبود پیشرفت و یک برنامه عملیاتی با نقش‌ها و مسئولیت‌های از پیش تعیین شده برای مسئولان برای دستیابی به همه این اهداف است.

کمیته مهاجرت شهری شهرداری انتاریو، نمایندگان و ذینفعان دولت مانند مشاغل گوناگون، گروه‌های توسعه نیروی کار، سازمان‌های ارائه کننده خدمات به مهاجران، دانشگاه‌ها و کالج‌ها برخی از مسئولینی هستند که در اجرای این استراتژی نقش آفرینی می‌کنند.

هدف بلند مدت این استراتژی کاهش حجم مهاجرت به تورنتو تا ۳۵ درصد و هدایت مهاجران به بخش‌های دیگر استان انتاریو تا سال ۲۰۳۰ است.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes