سیستم اکسپرس انتری، به متقاضیان خود دعوت‌نامه درخواست اقامت دائم ارسال کرد

در دور جدید قرعه کشی سیستم اکسپرس انتری که در روز چهارشنبه ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار شد، ۳۶۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان اقامت دائم کانادا ارسال شد.

حداقل امتیاز لازم سیستم جامع رتبه بندی (CRS) در قرعه کشی ۴۶۲ امتیاز بود. امتیاز مورد قبول در این دور قرعه کشی تنها یک امتیاز پایین تر از قرعه کشی قبلی (با ۴۶۳ امتیاز) است که در ۴ سپتامبر برگزار شد.

سیستم جامع رتبه بندی به متقاضیان بر اساس فاکتورهای متعددی امتیاز می‌دهد که مهمترین فاکتورها عبارتند از:  سن، سطح تحصیلات، سابقه کار تخصصی و مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی.

متقاضیان می توانند با شرکت در برنامه انتخاب استانی امتیاز خود را افزایش دهند. در صورتی که آنها در این برنامه قبول شوند ۶۰۰ امتیاز دریافت خواهند کرد. این امتیاز اضافه، شانس آنها را برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش خواهد داد.

متقاضیان از طریق چه برنامه‌هایی می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند؟

 درمجموعه سیستم اکسپرس انتری متقاضیان می‌توانند با شرکت در سه برنامه مهاجرتی مختلف، درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کنند.

این سه برنامه عبارتند از کلاس نیروی کار متخصص فدرال، کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال و کلاس تجربه کانادایی.

متقاضیان در مجموعه اکسپرس انتری بر اساس امتیازی که از سیستم جامع رتبه‌بندی کسب کرده اند، رتبه‌بندی می‌شوند.

تقریبا هر دو هفته یک‌بار، به تعداد مشخصی از متقاضیان واجد شرایط لازم در مجموعه اکسپرس انتری، دعوت‌نامه ارسال می‌شود.

چه تعداد دعوت‌نامه در هر سال به متقاضیان سیستم اکسپرس انتری ارسال می‌شود؟

تا کنون به طور کلی در سال ۲۰۱۹، اداره مهاجرت کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری به ۶۳۴۰۰ متقاضی دعوت به اقدام ارسال کرده است.

در سال گذشته در همین موقع سال، اداره مهاجرت کانادا ۵۸۶۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان ارسال کرده بود و تا پایان سال ۲۰۱۸ حدود ۸۹۸۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان ارسال کرد.

اداره مهاجرت کانادا قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹، تعداد دعوت‌نامه‌های ارسال شده خود را به ۸۱۴۰۰ دعوت‌نامه برساند. همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، اداره مهاجرت قصد دارد ۸۵۴۰۰ دعوت‌نامه به متقاضیان در سال ۲۰۲۰ ارسال کند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes