وضعیت اشتغال کانادا در ماه دسامبر ۲۰۱۹ چگونه بود؟

بر اساس آخرین بررسی‌های آماری نیروی کار در کانادا‌، استان‌های انتاریو و کبک در ماه گذشته یعنی در دسامبر سال ۲۰۱۹، به نرخ اشتغال چشمگیری دست پیدا کردند. در ماه دسامبر ۲۰۱۹، ۵۷ هزار نیروی کار در بخش‌های خصوصی مشغول به کار شدند که این کاهش اشتغال در ماه نوامبر را جبران می‌کند. بر اساس گزارشی در همین زمینه، وضعیت اشتغال در بخش‌های مسکن، صنایع غذایی و در بخش ساخت‌ و ساز بیشترین افزایش را داشته است و بخش‌های دیگر نیز کمی تغییر داشتند. در بخش مسکن و صنایع غذایی، در استان کبک، ۲۵ هزار استخدام انجام شد. استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو نیز در بخش ساخت و ساز بیشتر افزایش را داشتند و ۱۷ نفر در این بخش‌ مشغول به کار شدند. بین دسامبر سال ۲۰۱۸و ۲۰۱۹، کانادا شاهد افزایش ۳۲۰ هزار موقعیت شغلی دیگر نیز بود. در حقیقت نرخ اشتغال نسبت به سال ۲۰۱۸، افزایش قابل توجهی داشت. نرخ اشتغال در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، به لطف ۲۸۳ هزار فرصت شغلی جدید، بیشترین افزایش را داشت. همچنین نرخ بیکاری نیز از ۵.۶ به ۵.۴ رسیده است.

وضعیت اشتغال در استان‌های مختلف کانادا

استان انتاریو
در ماه دسامبر ۲۰۱۹، ۲۵ هزار شغل تمام وقت برای ساکنین استان انتاریو ایجاد شد. بیشترین شغل‌ها مربوط به بخش‌های ساخت و ساز و مدیریت دولتی بودند. در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۸، ۲۴۳ هزار شغل جدید در استان انتاریو ایجاد شده است. بر اساس گزارش اداره آمار کانادا، نرخ اشتغال در دسامبر ۲۰۱۹، بیشترین رشد را از سال ۱۹۸۷ تاکنون داشته است. استخدام بیشتر در کار تمام وقت در مشاغل حرفه‌ای و تخصصی، علمی و فنی انجام شد. استان انتاریو همچنین شاهد افزایش استخدام در بخش‌های بهداشت و سلامت و همچنین کمک‌های اجتماعی بود. با این حال، نرخ اشتغال در بخش تولید نسبت به ماه نوامبر، کمی کاهش داشت.
استان کبک
در استان کبک نیز، ۲۱ هزار شغل جدید ایجاد شد که تا حدی توانست کاهش اشتغال در ماه نوامبر را جبران کند. بیشتر مشاغل مربوط به بخش مسکن و صنایع غذایی و همینطور در بخش تولید بود. نرخ بیکاری استان کبک مشابه انتاریو است و با ۰.۳ درصد کاهش به ۵.۳ درصد رسید.
استان منیتوبا
در استان منیتوبا نیز ۲۸۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شد. این فرصت‌های شغلی بیشتر مربوط به مشاغل پاره وقت برای سنین ۱۵ تا ۲۴ سال بود. به طور متقابل، میزان اشتغال در مشاغل تمام وقت با کاهش مواجه شد. همچنین بین ماه نوامبر و دسامبر، نرخ بیکاری ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد. در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۸، نرخ بیکاری حدود یک درصد کاهش یافت و به پنج درصد رسید.
جزیره پرنس ادوارد
در دسامبر سال ۲۰۱۹، همچنین ۱۱۰۰ فرصت شغلی جدید در جزیره پرنس ادوارد ایجاد شد. بنا به گزارش اداره آمار کانادا، از ماه ژوئیه تاکنون، این رشد بسیار چشم‌گیر بوده است. همچنین نرخ بیکاری در این استان با کمی کاهش به ۷.۹ درصد رسید. در سال گذشته یعنی سال ۲۰۱۹، ۴۶۰۰ فرصت شغلی در جزیره پرنس ادوارد ایجاد شد و بر اساس گزارشات، این رشد از سال ۱۹۷۶ تاکنون، بی سابقه بوده است. اشتغال در برخی بخش‌ها به خصوص بخش ساخت و ساز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشت.
استان نوا اسکوشیا
در یک دوره ۱۲ ماهه، یعنی از دسامبر ۲۰۱۸، تا دسامبر ۲۰۱۹، ۶۷۰۰ فرصت شغلی در استان نوا اسکوشیا ایجاد شد. بیشتر استخدام‌ها در بخش بهداشت و درمان و کمک‌های اجتماعی و صنایع تولیدی صورت گرفت. جوانان بیش از نیمی از مشاغل ایجاد شده در این استان را به خود اختصاص دادند. همچنین نرخ بیکاری در ماه مارس به ۶.۲ درصد رسید اما دوباره در ماه دسامبر ۷.۹ درصد افزایش یافت.
استان نیوبرانزویک
استان نیوبرانزویک حدودا سالانه ۵۰۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کند که بیشتر افرادی که مشغول به کار می‌شوند دارای ۵۵ سال یا بیشتر هستند. در پایان سال ۲۰۱۹، حدودا یک چهارم نیروی کار این استان بالای ۵۵ سال بودند. بیشتر مشاغل مربوط به بخش ساخت و ساز و مدیریت دولتی بود. متاسفانه میزان اشتغال در بخش مسکن و صنایع غذایی با روند رو به کاهش مواجه شد. نرخ بیکاری نیز ۰.۹ درصد کاهش داشت و به ۷.۵ درصد رسید.
نیوفاندلند و لابرادور
نیوفاندلند و لابرادور در سال گذشته شاهد کاهش اشتغال بود. بیشترین کاهش در ماه دسامبر مربوط به ماه دسامبر ۲۰۱۹ در بخش بهداشت و سلامت و کمک‌های اجتماعی مشاهده شده است. نرخ بیکاری نیز نسبت به سال گذشته افزایش ناچیزی داشت و به ۱۱.۸ رسید.
بریتیش کلمبیا
نرخ اشتغال پس از چهار سال متوالی افزایش پیدا کرد. اگر چه این استان کمترین نرخ بیکاری را در میان استان‌های دیگر دارد اما نرخ بیکاری با ۰.۴ درصد افزایش به ۴.۸ درصد رسید.
استان آلبرتا
وضعیت اشتغال در استان آلبرتا تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. بیشتر افراد در این استان در ۱۲ ماه گذشته در مشاغل پاره‌ وقت مشغول به کار شدند. نرخ بیکاری نیز در این استان با ۰.۶ درصد افزایش به ۷ درصد در سال ۲۰۱۹ رسید.
استان ساسکاچوان
وضعیت اشتغال در استان ساسکاچوان در سال ۲۰۱۹ تغییری نداشت و نرخ بیکاری نیز بدون تغییر ۵.۷ درصد باقی مانده است.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes