دانشجویان بین‌المللی با چه چالش‌هایی در کانادا روبرو هستند؟

تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌‌المللی می‌تواند تحویل عظیمی در زندگی شما ایجاد کند. بیشتر دانشجویان بین‌المللی به خاطر تفاوت بین سبک زندگی در کشور خود و کانادا در ابتدای کار شوکه می‌شوند. در این بخش تلاش کرده‌ایم برخی از چالش‌های دانشجویان را برای زندگی در کانادا بررسی کنیم. اطلاع از این چالش‌ها قبل از ورود به کانادا می تواند به شما کمک کند تا بهتر آماده شوید.

چالش‌های معمول دانشجوی بین‌المللی در کانادا

 اگر قبلا در جایی به غیر از کشور خود تحصیل کرده باشید، بهتر می‌توانید با محیط تحصیلی جدید در کانادا خو بگیرید. برخی از چالش‌هایی که دانشجویان بین‌المللی با آن مواجه هستند، عبارتند از:

۱. تفاوت فرهنگی

۲. مهارت در زبان

۳. مدیریت منابع مالی

۴. دلتنگی

۵. عدم تمایل به بازگشت به کشور خودتان

۱. تفاوت فرهنگی

اولین چالشی که دانشجویان بین‌المللی در کانادا با آن مواجه می‌شوند، تفاوت یا شوک فرهنگی است. خوشبخانه، کشور کانادا به دلیل جذب مهاجران متعدد از سراسر دنیا، از نظر فرهنگ بسیار متنوع است. این امر باعث می‌شود تا دانشجویان کمتر احساس تنهایی کنند.

بهترین راه برای حل این مشکل این است که قبل از ورود به کانادا، دانشجویان باید در مورد فرهنگ این کشور اطلاعات کلیدی مانند نحوه احترام گذاشتن به دست آورند و هنجارها و ناهنجاری‌ جامعه را بشناسند. به این ترتیب دانشجویان بهتر می‌توانند بر طبق فرهنگ مورد قبول این کشور رفتار کنند.

البته هرگز نباید فرهنگ اصلی خود را فراموش کنید. با زنده نگه داشتن آن می‌توانید به دیگر دانشجویانی که فرهنگ مشابه شما دارند کمک کنید تا تجربه بهتری در طول تحصیل داشته باشند.

۲. مهارت در زبان

بسته به محل یا شهری که در آن به دانشگاه می‌روید نیاز به مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه دارید. به جز استان کبک، مردم بیشتر استان‌های کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. پس یادگیری زبان و کسب مهارت در آن یکی از نیازهای اساسی شما محسوب می‌شود.

داشتن مهارت در زبان نه تنها کار شما را در دانشگاه راحت‌تر می‌کند، بلکه بر تعامل و ارتباط روزانه شما با مردم و دوستان‌تان نیز بی تاثیر نیست.

۳. مدیریت منابع مالی

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کانادا با مشکل تامین و مدیریت منابع مالی مورد نیاز خود، مواجه هستند. هنگام ورود به یک کشور خارجی‌، به راحتی ممکن است در دام ولخرجی بیافتید. برای اینکه گرفتار این دام نشوید، باید بدانید که چقدر پول دارید و آگاهانه برای بودجه خود برنامه ریزی کنید.

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در کانادا در حین تحصیل مشغول به کار نیز می‌شوند. درآمد حاصل از کار می‌تواند به شما برای تامین منابع مالی مورد نیازتان کمک کند. برای کار در حین تحصیل، باید شرایط لازم را داشته باشید.

۴. دلتنگی

دلتنگی برای خانه و خانواده یکی دیگر از چالش‌های بزرگ دانشجویان در کانادا است. البته اگر خانواده یا بستگانی در کانادا داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید از پس دلتنگی‌ها بر بیایید.

پیدا کردن دوستان جدید، شرکت در فعالیت گروهی جدید و فعال بودن در جامعه نیز راه‌های دیگری هستند که به شما کمک می کنند کمتر احساس دلتنگی کنید. خوشبختانه وجود رسانه‌های اجتماعی مختلف نیز به شما کمک می‌کند تا از خانواده و بستگان‌تان در کشور خود بی‌خبر نمانید و راحت‌تر با آنها ارتباط داشته باشید.

۵. عدم تمایل به بازگشت به کشور خودتان

پس از اینکه شما به چالش‌ها و مشکلات خود در کانادا غلبه کردید، به این کشور عادت خواهید کرد. این مسئله باعث می‌شود تا دوست نداشته باشید پس از تحصیل، کانادا را ترک کنید.

این اغلب اتفاقی است که برای بیشتر دانشجویان بین‌المللی رخ می دهد اما نگران نباشید راه حلی برای این امر وجود دارد. برنامه‌های مهاجرتی متعددی وجود دارند که به دانشجویان بین المللی امکان اقامت دائم کانادا را می‌دهند. با ارزیابی وضعیت خودتان باید ببینید که کدام برنامه برای شما مناسب‌تر است.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes