برای تحصیل در کانادا آماده شوید: چک‌لیست موارد مورد نیاز برای دانشجویان بین‌المللی

شروع دوره تحصیلی جدید در دانشگاه‌های کانادا، به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌تواند خیلی هیجان‌انگیز باشد. برای اینکه برای برنامه تحصیلی خود به بهترین شکل ممکن آماده شوید، بهتر است یک چک لیست از مواردی که نیاز دارید،‌ آماده کنید. ما در این مطلب این چک لیست را برای شما تهیه کرده‌ایم. این چک‌لیست تمام آیتم‌های اساسی و مهمی که باید قبل از سفر به کانادا به آنها فکر کنید را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نکاتی که باید قبل از سفر تحصیلی خود به کانادا به آن توجه کنید

مواردی که باید قبل از سفر تحصیلی خود به کانادا آماده کنید، عبارتند از:

۱. ویزا و گذرنامه معتبر

۲. مدارک نشان دهنده وضعیت ویزا

۳. روش ورود به کانادا

۴. محل اقامت در کانادا

۵. تلفن همراه در کانادا

۶. لباس مناسب برای سرمای کانادا

 

ویزا و گذرنامه معتبر

ویزای تحصیلی به شما امکان زندگی و تحصیل در کانادا را برای مدت زمان مشخصی (طول مدت برنامه تحصیلی) می‌دهد. باید قبل از هر کاری درخواست مجوز تحصیلی کنید. شما هنگام ورود از مرز به کشور کانادا، باید ویزا به همراه داشته باشید. علاوه بر این، افسران مرزی، پاسپورت شما را بررسی خواهند کرد. پس حتما گذرنامه شما باید دارای تاریخ اعتبار باشد. معمولا تاریخ اعتبار گذرنامه باید به شکلی باشد که پس از شروع تحصیلی تمام نشود.

 

مدارک نشان دهنده وضعیت ویزا

حتما تمام مدارکی که برای درخواست ویزا ارائه کردید را به همراه داشته باشید. این مدارک به شما کمک می‌کنند تا در صورت نیاز وضعیت اقامت خود در کانادا را ثابت کنید.

 

روش ورود به کانادا

شما می‌توانید از طریق فرودگاه با از طریق مرز زمینی، وارد کانادا شوید. اگر قصد دارید به صورت هوایی و از طریق هواپیما وارد کشور شوید، می توانید از طریق وب‌سایت های معتبری مانند گوگل فلایتز (Google Flights) بلیط تهیه کنید. اگر ساکن ایالات متحده کانادا هستید یا قصد دارید قبل از ورود به کانادا، ابتدا قصد دارید به ایالات متحده سفر کنید، می‌توانید از طریق مرز زمینی کانادا و ایالات متحده وارد کانادا شوید.

محل اقامت در کانادا

مطمئنا برای تحصیل در کانادا، به محلی برای اسکان نیاز دارید. حتی اگر قرار باشد در خوابگاه دانشجویی دانشگاه زندگی کنید، باید به محض ورودتان، جایی برای اقامت داشته باشید زیرا به محض ورود نمی توانید وارد خوابگاه دانشجویی شوید.

اگر قصد دارید برای زندگی در حین تحصیل، آپارتمان اجاره کنید، باید با مالک آپارتمان، قبل از سفر به کانادا هماهنگ و ترتیبات لازم را فراهم کنید.

 

تلفن همراه در کانادا

مطمئنا پس از ورود به کانادا قصد دارید، سیم کارت وطنی خود را کنار بگذارید و یک سیم کارت جدید کانادایی در تلفن همراه خود قرار دهید. حتما با ارائه دهنده خدمات خود هماهنگ و ترتیبات ریجیستر کردن موبایل‌تان را فراهم کنید.

به این ترتیب می‌توانید به محض ورود به کانادا از سیم کارت خود استفاده کنید.

 

لباس مناسب برای سرمای کانادا

تحصیل در کانادا به معنای گذراندن زمستانی واقعا سرد است. حتما برای تهیه لباس گرم، برنامه ریزی کنید. حتما کت گرم و بلند برای زمستان تهیه کنید. البته نباید کلاه، شال و دستکش را نیز از قلم بیاندازید. داشتن کفش‌های بلند و ضد آب نیز به گرم ماندن شما در طول زمستان در کانادا کمک می کند.

 
آیا قصد دارید ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنید؟

برای ارزیابی وضعیت‌تان و بررسی شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، اینجا کلیک کنید.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes