چگونه در حین تحصیل در کانادا کار پیدا کنیم؟

یکی از سوالات بیشتر دانشجویان خارجی در کانادا این است که آیا می‌توانند در حین تحصیل در کانادا کار کنند و درآمد داشته باشند. اگر در مجوز تحصیلی، اجازه کار به شما داده شده باشد، می‌توانید تحت شرایطی که در ادامه توضیح می‌دهیم، در داخل یا خارج از محوطه دانشگاه، مشغول به کار شوید. فراموش نکنید که قبل از شروع برنامه تحصیلی‌تان، اجازه کار ندارید.

چطور می‌توانید با ویزای تحصیلی‌تان در کانادا کار کنید

اگر در مجوز تحصیلی‌تان به شما اجازه کار داده شده باشد، مطمئنا به دنبال رهکارهایی برای پیدا کردن کار خواهید بود. دارندگان ویزای تحصیلی می‌توانند در داخل یا خارج از محوطه دانشگاه، بدون مجوز مشغول به کار شوند. قبل از پیدا کردن کار، حتما شرایط خود را بسنجید. راه‌کارهای زیر را برای پیدا کردن کار در کانادا به کار بگیرید.

۱.  رزومه خود را کانادایی کنید

بسیاری از مشاغل در کنار رزومه کاری به نامه پوششی نیاز دارند. اضافه کردن نامه پوششی به فرم درخواست کار، می‌تواند نقش مهمی در دریافت نتیجه مثبت داشته باشد. در نامه پوششی باید علاقه خود به فرصت شغلی مورد نظر را توضیح دهید. شما همچنین باید توضیح دهید که چرا فکر می‌کنید برای شغل مورد نظر گزینه مناسبی هستید.

۲. خود را همه جا معرفی کنید

یکی از نکات جالب که هنگام جستجوی شغل باید به آن توجه کنید، فرصت‌های شبکه سازی است. در مرکز آموزشی خود باید از این فرصت استفاده کنید و در همه برنامه‌هایی که می توانید شرکت کنید. در خارج از مدرسه نیز باید با همه افرادی که ملاقات می کنید‌، ارتباط برقرار کنید. اهداف و تجربه‌های خود را برای مردم بیان کنید و به آنها بگویید که به دنبال شغل مناسبی هستید.

۳. جستجو برای فرصت‌های شغلی به صورت آنلاین

در اینترنت طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی وجود دارند. در حقیقت اینترنت امکان جستجوی شغل‌های مختلف را در بسیاری از بخش‌ها فراهم می‌کند و به طور معمول بهترین مکان برای شروع است. برخی از محبوب‌ترین سایت‌ها برای جستجوی کار در کانادا عبارتند از:

جستجو و ایجاد پروفایل در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین نیز ایده خوبی برای جستجو در مشاغل به صورت آنلاین است.

۴. پیشنهاد‌های شغلی داوطبانه یا کارآموزی را قبول کنید

بسیاری از مشاغل به سابقه کار نیاز دارند. پس فرصت‌های شغلی کارآموزی یا داوطلبانه را برای کسب سابقه کار از دست ندهید. شرکت‌ها از متقاضیانی با سابقه کار کارآموزی یا داوطلبانه استقبال می کنند.

۵. عملکرد حرفه‌ای داشته باشید

به نوع رفتار و لباس پوشیدن افراد در شرکت‌های مختلف دقت کنید و سعی کنید از آنها الگو برداری کنید. کانادایی‌ها خیلی وقت‌شناس هستند و به این مسئله اهمیت می‌دهند. پس حتما همیشه چند دقیقه زودتر از زمان مقرر در محل کار برای مصاحبه حاضر شوید. همیشه به حرف‌هایی که می‌زنید عمل کنید. بدقولی بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes