۵ راهکار برای تشخیص معتبر بودن پیشنهاد کار

بسیاری از مردم در سراسر جهان آرزو دارند در کانادا کار و زندگی کنند. وجود تنوع شغلی کانادا را  به سرزمینی با فرصت‌های طلایی تبدیل کرده است. جای تعجب نیست که به خاطر این ویژگی، متاسفانه در اینترنت افرادی سودجو به دنبال کلاهبرداری‌هایی برای اشتغال‌ زایی و ارائه پیشنهاد کار جعلی هستند. پیشنهاد کار در کانادا چیزی است که بسیاری از مقیمان کشورهای دیگر به دنبال آن هستند و متاسفانه این به فرصتی برای سودجویی کلاهبرداران تبدیل شده است. در این مطلب قصد داریم راهکارهایی را به شما پیشنهاد کنیم که از طریق آن‌ها بتوانید اعتبار پیشنهاد شغلی را بسنجید:
  1. ارائه مزایای عجیب و غیر واقعی

حقوق و مزایایی که فراتر از حد انتظار باشند می‌توانند یکی از نشانه‌های این مسئله باشند که فرصت شغلی پیشنهاد شده به شما غیر واقعی است. اولین و واضح‌ترین نشانه حقوق خیلی بالا است. اگر در مورد معتبر بودن پیشنهاد شغلی ارائه شده شک دارید، به سایت بانک مشاغل کانادا مراجعه کنید. در این سایت متوسط درآمد برای مشاغل مختلف ذکر شده است. اگر بین اطلاعات ارائه شده در مورد حقوق و دستمزد موجود در سایت و حقوق پیشنهادی اختلاف چشمگیری وجود داشته باشد، این امر ممکن است به معنای قانونی نبودن شغل باشد. دومین نشانه‌ای که موجب ایجاد شک و شبهه در مورد پیشنهاد شغلی می‌شود این است که پیشنهاد شغلی دارای مزایای بسیار جذاب و طلایی باشد. برای مثال برخی از پیشنهادات شغلی، مزایایی عجیبی مانند خرید بلیط هواپیما تا کانادا، ارائه مسکن رایگان و داشتن تعطیلات کاری طولانی مدت و غیره را ارائه می‌دهند. حتما به واقعی بودن این پیشنهادات کار باید شک کرد.
  1. درخواست مبلغ در ازای ارائه مجوز کار آماده

این مسئله به وضوح می‌تواند شک برانگیز باشد. اول این که شرکت‌ها معمولا بدون دیدن شما و انجام مصاحبه رو در رو خودشان به دنبال کارهای مجوز اشتغال شما نمی‌روند. مسئله دیگر این است که برای گرفتن مجوز کار، حضور متقاضی الزامی است. پس کارفرما نمی‌تواند بدون حضور متقاضی اقدام به دریافت مجوز کار برای او کند. در نهایت، متقاضی باید ۱۵۵ دلار برای دریافت مجوز کار به دولت کانادا پرداخت کند. پس درخواست پول بیشتر می‌تواند نشانه دیگری برای کلاهبرداری در این زمینه باشد.
  1. عدم وجود یا نادرست بودن اطلاعات تماس کارفرما در پیشنهاد کار

یکی از بارزترین و عینی‌ترین علائم جعلی بودن یک پیشنهاد شغلی، وجود مشکل در اطلاعات تماس ارائه شده توسط کارفرما است. اول اینکه، کد استان در اطلاعات تماس پیشنهاد شغلی باید با کد استانی که قصد دارید در آن مشغول به کار شوید مطابقت داشته باشد. اگر شماره‌ای که با آن تماس می‌گیرید خراب یا اشتباه باشد، باید به کارفرمای ارائه کنند پیشنهاد شک کنید. مسئله دومی که باید به آن توجه کنید آدرس ایمیل است. معمولا تاییدیه پیشنهاد کار از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده می‌شوند. برای مثال، اگر از شرکتی پیشنهاد کار دریافت کردید که وب‌سایت آن  www.example.com است و فرد ارسال کننده باید ایمیلی مشابه این داشته باشد: [email protected]. در غیر این صورت پیشنهاد شغلی ممکن است جعلی باشد.
  1. سطح مهارت پایین در زبان

اگر بخواهید منطقی فکر کنید، شرکت‌های کانادایی دارای مدیر عاملان و سرپرستانی هستند که تسلط خوبی به زبان انگلیسی یا فرانسه دارند. وجود اشتباه و عدم روان بودن زبان در یک سند رسمی، مانند پیشنهاد کار می‌تواند شک برانگیز باشد.
  1. نامه پیشنهاد کار غیر رسمی

نامه رسمی پیشنهاد کار  مشخصه‌های رسمی بودن یک شرکت را نشان می‌دهد. نامه غیر رسمی و جعلی را به وضوح می‌توان با یک نگاه تشخیص داد. البته برخی از کلاهبرداران از شیوه‌های خاص و استراتژی‌های موثری برای تهیه نامه استفاده می‌کنند که در این موارد متقاضی باید به پیشنهاد کار مورد نظر ریزبینانه‌تر توجه کند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes