۱۰ دلیل برای تحصیل در کانادا

یکی از دغدغه افرادی که به دنبال تحصیلات خارجی هستند، سردرگمی برای انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل است. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، بهتر است دیگر نگران نباشید زیرا کانادا می‌تواند بهترین انتخاب برای تحصیل باشد. حتما از خودتان می‌پرسید چرا کانادا!!! در ادامه ۱۰ دلیل مهم ارائه می‌کنیم که مطمئنا شما را برای تحصیل در کشور کانادا متقاعد خواهد کرد.
  1. شما می‌توانید در حین تحصیل در کانادا کار کنید

در بسیاری از کشورها، دانشجویان خارجی اجازه کار در حین مدت تحصیل را ندارند یا تنها اجازه دارند که در برخی زمینه‌های از پیش تعیین شده کار کنند. اما این مسئله در مورد کانادا صدق نمی‌کند و شما می‌توانید حین تحصیل، درآمد داشته باشید و خیالتان بابت مخارج تحصیلتان راحت باشد. علاوه بر این، مدت زمانی که در حین تحصیل مشغول به کار می‌شوید، برای شما سابقه کار محسوب می‌شود. این می‌تواند یکی از مهمترین دلایل برای تحصیل در کانادا باشد.
  1. شهریه پایین‌تر

مطمئنا شما به عنوان دانشجوی خارجی در کانادا، مجبور هستید شهریه بیشتری نسبت به شهروندان و مقیمان دائم این کشور برای تحصیل بپردازید. با این حال مطمئن باشید که هزینه تحصیل شما (با وجود بیشتر بودن شهریه‌تان نسبت به شهروندان کانادایی) نسبت به هزینه تحصیل در کشور‌های دیگر مانند استرالیا، ایالات متحده انگلستان و غیره، پایین‌تر است. علاوه بر این، با توجه به دلیل اول، نه تنها شهریه پایین‌تری پرداخت می‌کنید، بلکه درآمد هم خواهید داشت.
  1. احساس غربت نمی‌کنید

مطمئنا در کانادا احساس تنهایی نخواهید کرد زیرا در این کشور حدود نیم میلیون دانشجوی خارجی دیگر نیز با شرایط مشابه شما مشغول به تحصیل هستند. شما می‌توانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید زیرا مسائل و نگرانی‌های مشترک زیادی بین شما و دانشجویان خارجی دیگر وجود دارد.
  1. مدرک معتبر

شاید بین همه دلایل تحصیل در کانادا، این مورد را باید هایلایت کنیم. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا دارای رتبه بالایی از نظر سطح دانش در جهان هستند و دانشجویان این دانشگاه‌ها و موسسات اغلب افرادی مستعدند که مدرکی معتبر دریافت می‌کنند. دولت کانادا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود به دنبال تعلیم نیروی کار ماهر و متخصص است. از این رو تنها پروفسورها و استاد‌های برتر در این دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند. مطمئنا دانش و مهارت شما پس از فارغ‌التحصیل شدن در کانادا، اصلا شبیه به وضعیت کنونی‌تان نخواهد بود. شاید این مسئله برای شما غیر قابل باور باشد اما این یک حقیقت محض است.
  1. امکان کار پس از فارغ‌التحصیلی

در بسیاری از کشور‌های دنیا مانند ایالات متحده و انگلستان، دریافت مجوز کار پس از فارغ‌التحصیل شدن بسیار دشوار است و اغلب دانشجویان باید پس از اتمام تحصیل خود به کشورشان بازگردند. اما این مسئله با وجود مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی در مورد کانادا صدق نمی‌کند. شما می‌توانید پس از پایان تحصیل خود برای دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان اقدام کنید. اعتبار این مجوز می‌تواند حداکثر تا سه سال باشد. علاوه بر این، از این طریق می‌توانید سابقه کار نیز کسب کنید.
  1. امکان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم

مطمئناً می‌خواهید بدانید که اقامت دائم کانادا چیست؟ باید گفت که اقامت دائم به معنای داشتن اجازه برای کار و زندگی در کانادا و در عین حال بهره‌مند شدن از مزایای اجتماعی و استفاده از خدمات سلامت درمانی در این کشور است. خوشبختانه شما به عنوان یک دانشجوی فارغ‌التحصیل در کانادا شانس زیادی برای دریافت اقامت دائم در این کشور دارید. یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیل شدن، شرکت در برنامه‌های مهاجرت اقتصادی سیستم اکسپرس انتری است.  شما می‌توانید در سیستم اکسپرس انتری به ازای تحصیلات خود در کانادا و سابقه کاری که به دست آورده‌اید از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی امتیاز دریافت کنید. علاوه بر این مطمئنا توانایی زبان شما نیز در طی سال‌ها تحصیل در کانادا بسیار تقویت شده است و می‌توانید امتیاز خوبی نیز به ازای مهارت زبان خود به دست آورید. در صورتی که نتوانستید از طریق سیستم اکسپرس انتری به نتیجه برسید، می‌توانید با شرکت در برنامه‌های انتخاب استانی و قبول شدن در آن، اقامت دائم خود را بگیرید.
  1. برای خانواده خود نیز اقامت بگیرید

وقتی شما ویزای تحصیلی بگیرید، می‌توانید همسر یا شریک زندگی قانونی خود را نیز با خود به کانادا بیاورید و آنها می‌توانند به واسطه شما مجوز کار بدون محدودیت بگیرند. در صورتی که فرزند داشته باشید نیز، فرزندانتان می‌توانند در مدارس کانادا بدون نیاز به مجوز،  تحصیل کنند.
  1. سفر و ماجراجویی

کانادا کشوری پر از جاذبه‌های گردشگری است و در دوران تحصیل خود می‌توانید از گردش و تفریح نیز لذت ببرید و حسابی ماجراجویی کنید. در این کشور همه طبیعت گرد هم آمده‌اند؛ از یکسو سواحل شنی با آفتاب سوزان و از طرفی کوه‌های برفی برای ورزش های زمستانی. این جاذبه‌ها مطمئنا شما را ترغیب می‌کنند تا تمام تلاش خود را برای دریافت اقامت دائم به کار بگیرید.
  1. از اوقات خود لذت ببرید

مردم کانادا نسبت به زندگی نگرشی آزادانه دارند. معمولاً می‌توانید مردم را در کافه‌های این کشور ببینید و بعد از کار خود با دوستانتان به انواع تفریحات بپردازید. شما می‌توانید بدون اینکه کسی در موردتان قضاوت کند، هر روزی که دوست داشته باشید، تفریح کنید.
  1. شهروند کانادا شوید

دانشجویان خارجی نه تنها می‌توانند پس از اتمام تحصیل خود در کانادا کار کنند، بلکه می‌توانند راحت‌تر از دیگر متقاضیان مهاجرت به کانادا، اقامت دائم بگیرند. دریافت اقامت دائم به این معناست که شما فاصله کمی تا شهروند شدن در این کشور خواهید داشت و می‌توانید در حین داشتن پاسپورت اصلی کشور خود، پاسپورت کانادایی نیز دریافت کنید. حالا که ۱۰ دلیل محکم برای تحصیل در کانادا دارید، بهتر است زمان را از دست ندهید و همین امروز از مشاوران ما برای تحصیل در کانادا کمک بگیرید.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes