اقامت دائم پس از تحصیل: برنامه انتخاب استانی

اقامت دائم پس از تحصیل: برنامه انتخاب استانی
درست همانند دولت فدرال، استان‌های کانادا نیز از طریق برنامه‌های انتخاب استانی، فرصت‌های متعددی را به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی برای اقامت در کانادا ارائه می‌دهند.

برنامه‌های انتخاب استانی کانادا

استان انتاریو برنامه انتخاب استانی انتاریو به دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که در این استان پیشنهاد کار دارند، فرصت دریافت اقامت دائم و کار در این استان را می‌دهد. دانشجویان می‌توانند از طریق سه جریان زیر در برنامه انتخاب استانی انتاریو اقامت دائم بگیرند:
  • جریان دانشجویان خارجی
  • جریان دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد
  • جریان دانشجویان خارجی در مقطع دکترا
 استان بریتیش کلمبیادر میان برنامه‌های استان‌های مختلف، برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا، محبوبیت زیادی میان دانشجویان خارجی دارد. استان بریتیش کلمبیا پذیرای فارغ‌التحصیلان از کالج‌ها و دانشگاه‌های سراسر کانادا است. دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌توانند با داشتن پیشنهاد کار در بریتیش کلمبیا و همینطور داشتن شرایط دیگر،  از طریق این دو دسته‌بندی، اقامت دائم کانادا بگیرند:
  • اکسپرس انتری استان بریتیش کلمبیا: دسته‌‌بندی فارغ‌التحصیلان خارجی
  • مهاجرت متخصصان به بریتیش کلمبیا: دسته‌بندی فارغ‌الحصیلان خارجی
استان آلبرتافارغ‌التحصیلان خارجی می‌توانند از طریق جریان فرصت‌های آلبرتا در برنامه انتخاب استانی آلبرتا شرکت کنند. یکی از شرایط مهم شرکت در این برنامه، فارغ‌التحصیل شدن از یکی از مراکز آموزش عالی مورد تایید در آلبرتا و داشتن ویزای کار فارغ‌التحصیلان است. متقاضیان شرکت در این برنامه باید ۶ ماه سابقه کار مرتبط با تحصیل در استان آلبرتا داشته باشند. دانشجویان خارجی که در استان‌های دیگر تحصیل کرده‌اند نیز می‌توانند با داشتن ویزای کار در برنامه انتخاب استانی آلبرتا شرکت کنند.استان منیتوبامنیتوبا تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی، از طریق جریان تحصیلات بین‌المللی در نظر گرفته است. در این جریان، دانشجویان رشته‌های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات برای دریافت اقامت دائم نیازی به پیشنهاد کار ندارند. این درحالی است که فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر برای دریافت اقامت دائم به پیشنهاد کار نیاز دارند.استان ساسکاچواناستان ساسکاچوان به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی در سراسر کانادا کمک می‌کند تا از طریق جریان تجربه ساسکاچوان که یکی از برنامه‌های انتخاب استانی است، اقامت دائم بگیرند.استان نوا اسکوشیانوا اسکوشیا یکی از پیشگامان جذب دانشجویان و اجرای طرح‌های مهاجرتی دانشجویی است. در حال حاضر، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خارجی می‌توانند از طریق جریان‌های مختلف در برنامه انتخاب استانی نوا اسکوشیا اقامت دائم بگیرند. برخی از این جریان‌ها عبارت‌اند از:
  • جریان مشاغل مورد نیاز نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری
  • جریان رده تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری
  • جریان فارغ‌التحصیلان کارآفرین در نوا اسکوشیا
 جزیره پرنس ادوارد دانشجویان می‌توانند از طریق جریان فارغ‌التحصیلان خارجی در برنامه انتخاب استانی منیتوبا شرکت کنند و اقامت دائم کانادا بگیرند. متقاضیان باید از یکی از مراکز آموزشی عالی مورد تایید در جزیره پرنس ادوارد فارغ‌التحصیل و مشغول به کار شده باشند. نیوفاندلند و لابرادور دانشجویان خارجی می‌توانند در دسته فارغ‌التحصیلان خارجی در برنامه انتخاب استانی نیوفاندلند اقامت دائم کانادا بگیرند. این برنامه مناسب دانشجویان فارغ‌التحصیلی است که دارای مجوز کار فارغ‌التحصیلان هستند و در این استان مشغول به کارند یا پیشنهاد کار دارند. دانشجویان فارغ‌التحصیل استان‌های دیگر نیز در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند در برنامه انتخاب استانی نیوفاندلند و لابرادور شرکت کنند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes