جزئیات فراخوان جدید استان منیتوبا

به گزارش وب‌سایت دولت استان منیتوبا، این استان در تاریخ ۲۶ مارس سال ۲۰۲۰، ۲۲۶ دعوت‌نامه را از طریق برنامه انتخاب استانی (Manitoba Provincial Nominee Program) صادر کرد. در این فراخوان برای متقاضیان سه دسته مهاجرتی دعوت‌نامه ارسال شد:
  • نیروی کار متخصص در منیتوبا: ۱۶۸ دعوت‌نامه
  • جریان تحصیلات خارجی: ۲۰ دعوت‌نامه
  • نیروی کار خارجی: ۳۸ دعوت‌نامه

جریان انتخاب استانی منیتوبا

در برنامه انتخاب استانی منیتوبا، این استان می‌تواند از طریق جریان‌های مهاجرتی مختلف نیاز بازار کار خود را با جذب نیروی کار متخصص برطرف کند. بحران جهانی کرونا و بسته شدن مرز‌ها موجب تغییرات چشمگیری در چشم‌اندازهای مهاجرت شده است. با این حال، اداره مهاجرت هفته گذشته اعلام کرد که محدودیت سفر شامل افراد دارای مجوز کار و تحصیل نمی‌شود. این معافیت عملا از تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۰ به اجرا در آمد. این امر نشانگر این واقعیت است که روند مهاجرت در کانادا همچنان ادامه دارد.

شرایط شرکت در برنامه انتخاب استانی منیتوبا

متقاضیان برای شرکت در برنامه انتخاب استانی منیتوبا باید ابتدا در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest) پروفایل ایجاد کنند. آنها همچنین باید اطلاعات لازم را در پروفایل خود تکمیل کنند. برخی از این اطلاعات عبارتند‌اند از: سطح تحصیلات، سابقه کار، سطح مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن بستگان و دوستان در استان منیتوبا افرادی که امتیاز لازم را به دست بیاورند در مجموعه متقاضیان رتبه‌بندی می‌شوند. متقاضیانی که بالاترین رتبه را داشته باشند، در فراخوان‌های منظم انتخاب استانی، توصیه‌نامه یا دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. حداقل امتیاز لازم در فراخوان ۲۶ مارس به این ترتیب بود:
  • دسته نیروی متخصص منیتوبا: ۴۹۶ امتیاز
  • دسته نیروی کار خارجی: ۷۱۴ امتیاز
دسته نیروی متخصص استان منیتوبا مناسب نیروی کار خارجی و فارغ‌التحصیلان خارجی است که در حال حاضر در استان منیتوبا مشغول به کار هستند یا از یک کارفرما در منیتوبا پیشنهاد کار دائم دارند. به طور کلی با احتساب این فراخوان، استان منیتوبا از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون، ۱۵۲۳ دعوت‌نامه از طریق برنامه انتخاب استانی صادر کرده است.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes