جزئیات آخرین دور فراخوان آلبرتا منتشر شد

استان آلبرتا در دور فراخوان جدید خود به ۳۷۴ متقاضی با حداقل ۴۰۰ امتیاز دعوت‌نامه ارسال کرد.

آلبرتا از متقاضیانی که توانسته بودند از سیستم جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System) حداقل امتیاز لازم را کسب کنند، دعوت‌ کرد تا درخواست خود را برای انتخاب استانی برای دریافت اقامت دائم کانادا ارسال کنند.

جزئیات فراخوان ۲۵ سپتامبر که تا کنون منتشر نشده بود، بالاخره امروز در برنامه نامزدی استانی آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program (AINP)) منتشر شد.

برنامه‌ نامزدی استانی چیست؟

AINP بخشی از برنامه نامزدی استانی کانادا (PNP) است که به هر استان و منطقه‌ای اجازه می‌دهد تا بتوانند برای مهاجران کلاس اقتصادی، دعوت‌نامه ارسال کنند.

هر ساله استان‌ها و قلمروهای مختلف کانادا، از طریق این برنامه از مهاجران برای دریافت اقامت دائم کانادا دعوت‌ می‌کنند.

استان‌ها و قلمرو‌هایی که در PNP شرکت می‌کنند، حداقل یک جریان متصل به سیستم اکسپرس انتری کانادا دارند.

در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان در مجموعه به سه برنامه اصلی مهاجرتی برای نیروی کار متخصص، تقسیم می‌شوند. این سه برنامه عبارتند از:

  • کلاس نیروی کار متخصص فدرال
  • کلاس تجارت حرفه‌ای فدرال
  • رده تجربه کانادایی

شرایط دریافت دعوت‌نامه در فراخوان جدید آلبرتا

در ماه سپتامبر، استان آلبرتا از طریق جریان سیستم اکسپرس انتری خود در سه فراخوان از ۸۵۲ متقاضی دعوت کرد تا در انتخاب استانی شرکت کنند.

از طریق این جریان، آلبرتا می‌تواند به مجموعه اکسپرس انتری فدرال دسترسی پیدا  کند  و برای نیروی کار خارجی مناسب برای استان خود، دعوت‌‌نامه ارسال کند.

تمرکز استان آلبرتا بر افرادی است که دارای مشاغلی هستند که به توسعه اقتصادی این استان و اولویت تنوع مشاغل آن کمک کند.

برای دریافت دعوت‌نامه، متقاضیان نیازی به پیشنهاد شغلی در آلبرتا ندارند اما داشتن یک پیشنهاد شغلی در این استان، می‌تواند شانس آنها را برای دریافت دعوت‌نامه افزایش ‌دهد.

افرادی که در انتخاب استانی نتیجه مثبت دریافت کنند می‌توانند ۶۰۰ امتیاز بیشتر از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS) دریافت کنند.

امتیاز متقاضیان، رتبه آنها را در مجموعه اکسپرس انتری تعیین می‌کند. در حقیقت، این ۶۰۰ امتیاز بیشتر به طور موثری شانس متقاضیان را برای دریافت دعوت‌نامه و اقامت دائم کانادا افزایش می‌دهد.

همانطور که گفتیم، حداقل امتیاز قابل قبول برای دریافت دعوت‌نامه در جدیدترین فراخوان استان آلبرتا، ۴۰۰ امتیاز بود.

این امتیاز نسبت به فراخوان قبلی ۱۰۰ امتیاز افزایش داشت. در دور قبلی فراخوان آلبرتا، متقاضیان به حداقل ۳۰۰ امتیاز برای دریافت دعوت‌نامه نیاز داشتند.

با این وجود، حداقل امتیاز (۴۰۰) فراخوان ۲۵ سپتامبر استان آلبرتا نسبت به آخرین فراخوان سیستم اکسپرس انتری فدرال ۶۴ امتیاز کمتر بود.

متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه در جدیدترین فراخوان سیستم اکسپرس انتری فدرال حداقل ۴۶۴ امتیاز نیاز داشتند.

با احتساب ۳۷۴ دعوت‌نامه جدید در فراخوان ۲۵ سپتامبر، استان آلبرتا از شروع سال ۲۰۱۹ تاکنون به طور کلی ۶۰۸۸ دعوت‌نامه به متقاضیان اکسپرس انتری ارسال کرد.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes