جزئیات فراخوان جدید استان منیتوبا منتشر شد

استان منیتوبا در تاریخ ۷ ماه مه برای ۱۲۳ متقاضی دعوت‌نامه ارسال کرد. متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه باید در سیستم ابراز تمایل پروفایل داشتند یا از برنامه انتخاب استانی منیتوبا پذیرش می‌گرفتند. همچنین ۱۴ دعوت‌نامه برای متقاضیان اکسپرس انتری ارسال شد. شرح تعداد دعوت‌نامه‌های ارسال شده به هر گروه از این قرار است:
 • نیروی کار متخصص استان منیتوبا: ۹۴ دعوت‌نامه
 • نیروی متخصص خارجی: ۱۴ دعوت‌‌نامه
 • جریات تحصیلات خارجی ۱۵ دعوت‌نامه
از آغاز سال ۲۰۲۰ تا کنون استان منیتوبا ۱۹۳۱ دعوت‌نامه برای متقاضیان ارسال کرده است.

ارسال دعوت‌نامه به متقاضیان اکسپرس انتری

از میان ۱۲۳ دعوت‌نامه صادر شده، ۱۴ دعوت‌نامه نیز برای متقاضیان واجد شرایط در استخر اکسپرس انتری ارسال شد. سیستم اکسپرس انتری متقاضیان مهاجرت را تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی مدیریت می‌کند. این سه دسته عبارتند از:
 • برنامه نیروی کار متخصص فدرال
 • برنامه تجارت حرفه‌ای فدرال
 • رده تجربه کانادایی
متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری بر اساس معیارهای سیستم جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System (CRS)) امتیاز کسب و می‌کنند و رتبه‌بندی می‌شوند. این سیستم معیار‌های سرمایه انسانی (سن، سطح تحصیلات، سابقه کار و سطح مهارت در زبان) را برای اعطای امتیاز به متقاضیان در نظر می‌گیرد. متقاضیانی که بیشترین امتیاز را در سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت می‌کنند، در فراخوان‌های منظمی که معمولا هر دو هفته یک بار برگزار می‌شود، دعوت‌نامه دریافت می‌کنند تا درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه دهند. متقاضیان اکسپرس انتری می‌توانند با شرکت در انتخاب استانی و قبول شدن در آن ۶۰۰ امتیاز بیشتر دریافت کنند؛ این امتیاز بیشتر به طور قابل توجهی شانس متقاضیان را برای دریافت دعوت‌نامه افزایش می دهد. برای اینکه مقاضیان بتوانند در انتخاب استانی شرکت کنند باید دارای سابقه کار تخصصی در یکی از مشاغل مورد نیاز استان منیتوبا باشند و پروفایل جداگانه‌ای نیز در سیستم ابزار تمایل ایجاد کرده باشند.

سیستم ابراز تمایل

متقاضیانی که قصد دارند از طریق دسته‌بندی‌های نیروی کار متخصص منیتوبا و نیروی کار متخصص خارجی در انتخاب استانی شرکت کنند، باید در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI)) ثبت نام کنند. در این سیستم، متقاضیان بر یک مبنای ۱۰۰۰ امتیازی رتبه بندی می‌شوند. برخی از فاکتورهایی که برای اعطای امتیاز به متقاضیان درنظر گرفته‌ می‌شوند عبارتند از: سابقه کار، داشتن بستگان در استان و سطح مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه. متقاضیانی که بالاترین رتبه و امتیاز را داشته باشند، توصیه نامه دریافت می‌کنند. این توصیه نامه به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا بتوانند درخواست خود را برای شرکت در انتخاب استانی و دریافت اقامت دائم کانادا از استان منیتوبا، ارسال کنند. در آخرین فراخوانی که در تاریخ ۷ ماه مه سال ۲۰۲۰ برگزار شد، متقاضیان جریان نیروی کار متخصص منیتوبا به حداقل ۴۷۵ امتیاز و متقاضیان جریان نیروی کار متخصص خارجی به حداقل ۸۰۲ امتیاز نیاز داشتند.

نیروی کار متخصص منیتوبا و نیروی کار متخصص خارجی

استان منیتوبا می‌تواند از طریق دسته‌بندی نیروی کار متخصص خارجی، نیروی کار مورد نیاز بازار کار خود را انتخاب کند. برخی از شرایط دریافت دعوت‌نامه در این گروه عبارتند از:
 • داشتن دوست یا اقوام در استان منیتوبا
 • داشتن سابقه کار یا تکمیل دوره تحصیلی در استان منیتوبا
 • یا دریافت دعوت‌نامه از طریق یکی از طرح‌های استخدام استراتژیک در برنامه انتخاب استانی منیتوبا.
همچنین، متقاضیانی که از طریق نیروی کار متخصص در منیتوبا دعوت‌نامه دریافت کردند باید پیشنهاد کار تمام وقت و دائم از سوی کارفرمای خود در استان منیتوبا داشته باشند.

جریان مهاجرتی دانشجویان فارغ‌التحصیل خارجی

دانشجویان فارغ‌التحصیل در استان منیتوبا که دارای مهارت‌های خاص و مورد نیاز این استان هستند نیز شانس این را دارند تا تحت جریان تحصیلات بین‌المللی، توصیه نامه دریافت کنند. این جریان به سه زیر گروه تقسیم می‌شود:
 • برنامه اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی
 • برنامه کارآموزی پس از فارغ‌التحصیلی
 • جریان کارآفرینی دانشجویی
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes