کانادا درخواست‌های ناقص ویزای کار فارغ‌التحصیلان و ویزای تحصیلی را می‌پذیرد

با توجه به مشکلات پیش آمده به خاطر شیوع ویروس کرونا، اداره مهاجرت تصمیم گرفت با انعطاف بیشتری درخواست ویزای تحصیلی کانادا و درخواست ویزای کار فارغ‌التحصیلان را بررسی کند. برخی از دانشجویان خارجی به خاطر محدودیت‌های ایجاد شده امکان ارسال همه مدارک را ندارند و اداره مهاجرت درخواست این افراد را تا تکمیل مدارک رد نخواهد کرد.بحران ویروس کرونا باعث شده تا بسیاری از مراکز مربوط به درخواست ویزا بسته شوند یا فعالیت خود را محدود کنند. در نتیجه برخی از متقاضیان ویزای تحصیلی نمی‌توانند مهمترین بخش‌های درخواست خود را تکمیل کنند. این بخش‌ها عبارتند از:
  • ارائه بیومتریک
  • آزمایش پزشکی
  • ارسال مدارک مسافرتی

امکان کار قبل از دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان

اداره مهاجرت همچنین اقداماتی را برای گرفتن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا انجام داده است. به این ترتیب، دانشجویانی که هنوز تاییدیه مجوز کارشان را دریافت نکرده‌اند می‌توانند قبل از دریافت مجوز مشغول به کار شوند. به طور معمول، دانشجویان باید قبل از پایان اعتبار مجوز کار خود، درخواست ویزای کار فارغ‌التحصیلان کنند.اما به خاطر مشکلات و محدودیت‌های پیش آمده، بسیاری از دانشجویان قادر به تهیه مدارک خود،‌ مانند نامه تکمیل دوره یا ریز نمرات از موسسه آموزشی منتخب خود نیستند. با این وجود، متقاضیان این ویزای کار باید در نامه‌ای دلیل ناقص بودن مدارکشان را توضیح دهند. دانشجویان باید به محض تهیه مدارک خود، مدارکشان را از طریق وب فرم اداره مهاجرت ارسال کنند.

تغییر در شرایط ویزای کار فارغ‌التحصیلان

در پی مقررات مربوط به سلامتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، مراکز آمزش عالی کانادا، بسته شده‌اند. به این ترتیب بسیاری از دانشجویان مجبور شده‌اند تحصیلات خود را متوقف کنند یا به صورت پاره وقت و غیرحضوری واحدهای درسی خود را پاس کنند.به طور معمول، دانشجویان پاره وقت یا افرادی که به صورت غیرحضوری تحصیل می‌کنند، دارای شرایط لازم برای دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان نیستند. اما دولت کانادا با توجه به محدودیت‌های پیش‌ آمده، استثنائاتی را برای دانشجویان قائل شد. به این ترتیب، دانشجویانی که در تابستان، پائیز و زمستان ۲۰۲۰ دوره تحصیلی خود را به صورت پاره وقت بگذرانند، همچنان شرایط دریافت مجوز کار پس از تحصیل را دارند.مجوز کار فارغ‌التحصیلان اهمیت بسیار زیادی دارد زیادی به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا سابقه کار در کانادا به دست بیاورند. داشتن چنین سابقه کاری در کانادا بسیار با ارزش است و دانشجویان می‌توانند با داشتن آن راحت‌تر در سیستم‌ها و برنامه‌های مهاجرتی کانادا شرکت کنند و اقامت دائم بگیرند.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes