چالش‌های تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی

چالش‌های تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی
در طی چند سال گذشته، دانشجویان زیادی برای تحصیل به کانادا سفر کرده‌اند. سطح بالای تحصیلات، هزینه‌های مقرون به صرفه، امکان کار همزمان با تحصیل و بسیاری از مزایای دیگر، کانادا را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. اما این همه ماجرا نیست و در کنار همه این مزایا، دانشجویان در ابتدای ورود خود به کانادا با چالش‌های متعددی نیز روبرو می‌شوند که برخی از مهمترین این چالش‌ها عبارتند از:
  1. زبان جدید
  2. مشکلات مالی دانشجویی
  3. پیدا کردن کار در کانادا
  4. محل سکونت
  5. شوک فرهنگی
  6. احساس دلتنگی

چالش‌های تحصیل در کانادا

زبان جدید

زبان‌های رسمی کشور کانادا، فرانسوی و انگلیسی هستند. بسته به دانشگاه و شهری که در آن تحصیل می‌کنید، باید به زبان انگلیسی یا فرانسه، تسلط داشته باشید. در بیشتر استان‌های کانادا به غیر از کبک، مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. داشتن مهارت بالا در زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد و شما  با زندگی و تحصیل در کانادا می‌توانید به تدریج مهارت لازم را به دست بیاورید اما ممکن است در اوایل دوره تحصیلی خود دچار مشکلات متعددی شوید. مطمئنا وقتی به جایی می‌روید که تنها هستید، نیاز دارید دوستان جدید پیدا کنید و با مردم تعامل داشته باشید و این امر در گرو داشتن مهارت زبانی خوب است. برای این که بتوانید تا حدی با بروز این مشکل مقابله کنید بهتر است قبل از سفر و پس از ورود به کانادا، بر روی تقویت مهارت‌های زبان خود تمرکز کنید.

مشکلات مالی

یکی از عمده‌ترین چالش‌های دانشجویان خارجی برای تحصیل در کانادا، مشکلات مالی است. صرفا نداشتن پول به معنای مشکل مالی نیست بلکه مدیریت ضعیف منابع و مخارج یکی از دلایل اصلی است که باعث ایجاد مشکل مالی می‌شود. دانشجویان در اوایل ورودشان به کانادا، اطلاعی از مراکز خرید مقرون به صرفه و محدوده قیمت‌ها ندارند. نداشتن برنامه درست نیز باعث می‌شود، تازه واردان پول خود را به درستی خرج نکنند. برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کنید، می‌توانید از دانشجویانی که قبلا این مسائل را از سر گذراندند مشورت بگیرید و از تجربه آنها استفاده کنید.

پیدا کردن کار دانشجویی مناسب در کانادا

با وجود اینکه کانادا به خاطر داشتن فرصت‌های شغلی متعدد و نیاز به نیروی کار شهرت دارد، اما پیدا کردن کار دانشجویی مناسب ممکن است واقعا دشوار باشد. پیدا کردن کار دانشجویی بسیار با اهمیت است زیرا به شما در پرداخت هزینه‌های زندگی و اجاره بها کمک می‌کند. اما فراموش نکنید، سختی یا آسانی کاری که پیدا می‌کنید به حجم درس‌هایتان و سختی و آسانی رشته تحصیلی‌تان بستگی دارد. شرکت‌ها به دلیل مقررات محلی بعضاً در استخدام دانشجویان خارجی مردد هستند. آشنا شدن با بازار کار کانادا، قبل از جستجو برای کار می‌تواند استراتژی خوبی برای پیدا کردن کار دانشجویی مناسب باشد.

شوک فرهنگی

در ماه‌های اول اقامت در کانادا، کنار آمدن با فرهنگ‌های مختلف می‌تواند بسیار سخت باشد و ممکن است جوانب مختلف زندگیتان را تحت تاثیر قرار دهد. بهترین راه برای مقابله با این شوک، شناخت فرهنگ حاکم در کانادا و عادت کردن به آن است. همچنین، فرهنگ خود را در خانه‌تان زنده نگه دارید. پایبند ماندن به فرهنگتان و در عین حال عادت کردن به فرهنگ‌ها و زندگی جدید در کانادا، راه‌حل خوبی برای آن دسته از افرادی است که دچار شوک فرهنگی می‌شوند.

احساس دلتنگی

احساس دلتنگی یکی از چالش‌های بزرگ دانشجویان تازه ‌وارد است، مگر اینکه خانواده و دوستانی در کانادا داشته باشند. برای جلوگیری از دلتنگی بیش از حد، به طور مرتب با دوستان و خانواده‌تان تماس بگیرید. تماس با خانواده به تنهایی مشکل دلتنگی شما را رفع نمی‌کند و باید دوستان جدیدی در کانادا پیدا کنید و وقت خود را با آنها بگذرانید و در فعالیت‌های مختلف اجتماعی شرکت کنید.
5/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes