هشت واقعیت جالب درباره کار در کانادا

هشت واقعیت جالب درباره کار در کانادا
کانادا فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه‌های مختلف دارد که باعث شده است بسیاری از مردم به دلیل حقوق عادلانه و کیفیت عالی زندگی، به این کشور مهاجرت کنند. کانادایی‌ها افرادی سخت کوش، مصمم و مشتاق به کار هستند، بنابراین اگر واجد این شرایط و خواهان مهاجرت به کانادا هستید، این هشت واقعیت را درباره کار در کانادا مطالعه کنید.

هشت واقعیت درباره کار در کانادا

در جست و جوی افراد تحصیل کرده:

کارفرمایان به دنبال فارغ‌التحصیلان جدید و علاقه‌مند به زندگی و کار در کانادا هستند. کانادا دارای تحصیل کرده‌ترین مردم جهان است؛ زیرا بیشتر از ۵۶ درصد جوانان این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند و نرخ بی‌سوادی بسیار پایین است. یعنی می‌توان گفت ۹۹ درصد جمعیت کانادا باسواد محسوب می‌شوند. به این‌ ترتیب، دولت کانادا به دنبال جذب مهاجران تحصیل کرده و دارای تخصص است.

امکان اشتغال بعد از فارغ‌التحصیلی:

درصد بالایی از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیل شدن می‌توانند در رشته مورد نظر خود کار کنند. برای اینکه بتوانید پس از پایان تحصیلات خود در کانادا کار کنید، باید در یکی از موسسات آموزشی منتخب (DLI) فارغ‌التحصیل شده باشید. یکی از گزینه‌های کار پس از پایان تحصیل، دریافت مجوز فارغ‌التحصیلان است.

مشاغل فنی پرتقاضا:

بخش فناوری کانادا پیشرفت چشمگیری داشته است. حدود ۴۱۵۰۰ شرکت در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، فعالیت می‌کنند. به این ترتیب، پیدا کردن کار در این بخش باید خیلی ساده باشد. مشاغل فنی به قدری پر تقاضا هستند که بریتیش کلمبیا و انتاریو فراخوان‌های «فناوری محور» را شروع کردند تا بتوانند افراد متخصص در بخش فناوری را برای زندگی و کار در کانادا جذب و دعوت کنند. در منطقه واترلو، بیش از ۲۵۰۰ شغل برای افراد واجد شرایط در صنعت فناوری وجود دارد.

رونق صنعت بازی‌های ویدیویی:

بخش بازی‌های ویدیویی کانادا یک صنعت ۴.۵ میلیارد دلاری است. تقریبا بیش از ۴۸ هزار نفر در این صنعت کار می‌کنند و در سال‌های آینده نیز، فرصت‌های شغلی بیشتری در این صنعت ایجاد خواهد شد. کارکنان این صنعت در کانادا می‌توانند در سطح حرفه ایی، درآمد بالایی داشته باشند. که این رقم تقریباً دو برابر میانگین حقوق مردم عادی است.

فیش حقوقی متفاوت:

برخلاف اکثر کشورها، کانادایی‌ها فیش حقوقی خود را دو بار در ماه، معمولاً در اول و وسط ماه دریافت می‌کنند.

جمعه‌های معمولی:

بعضی از شرکت‌ها روز جمعه را روزی غیر رسمی برای کارمندان در نظر می‌گیرند. در این روز کارمندان می‌توانند با شلوار جین و تیشرت سر کار بروند؛ در حالی که بقیه هفته باید لباس رسمی بپوشند. با این حال، این روند در حال تغییر است. زیرا کارمندان کانادایی دوست دارند که تمام هفته لباس‌های غیر رسمی و روزمره بپوشند. پس شرکت‌ها در حال انتخاب لباس غیر رسمی برای محل کار هستند. اما فعلا قوانین مربوط به پوشین لباس رسمی در بعضی از شرکت‌ها حاکم است و کارمندان می‌توانند منتظر جمعه‌های معمولی باشند.

وقت ناهار کوتاه:

کانادایی‌ها فوق العاده سخت کار می‌کنند و ترجیح می‌دهند که ناهار خود را جلوی کامپیوتر بخورند و کار کنند. پس طبق قوانین کار در کانادا، وقت نهار فقط ۳۰ دقیقه است، در حالی که این زمان در کشورهای دیگر یک ساعت است. اما جای نگرانی نیست، اگرچه زمان ناهار کوتاه است، اما دو استراحت ۱۵ دقیقه‌ای در روز برای کارمندان در نظر گرفته می‌شود. پس شما می‌توانید از جای خود بلند شوید، پاهایتان را دراز کنید و با همکاران خود کمی در محوطه گردش کنید یا یک فنجان قهوه بخورید.

تسلط بر مهارت‌های زبان:

کانادا کشوری دو زبانه است؛ انگلیسی و فرانسوی زبان اصلی این کشور محسوب می‌شوند. شرط استخدام شدن در بسیاری از شرکت‌های کانادایی، تسلط بر این دو زبان یا حداقل یکی از آنها است. پس باید مهارت خود را در یکی از این زبان‌ها تقویت کنید. کانادا گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت واعطای ویزا دارد که می‌تواند به نیروی متخصص خارجی در یافتن کار کمک کند. فرصت‌های شغلی فراوانی در بخش‌های مختلف مانند فناوری اطلاعات، پرستاری و پزشکی، حمل و نقل و کشاورزی وجود دارند که در بعضی از استان‌ها کارمندان این بخش‌ها می توانند درآمد بالایی داشته باشند. به همین دلیل است که تصمیم‌گیری آگاهانه بسیار مهم است، پس تفاوت کسی که ویزای او با موفقیت قبول شده است، با کسی که درخواستش به تاخیر افتاده یا حتی رد شده، این است که باید برای تحقق بخشیدن به رویای کار در کانادا بیشتر منتظر بماند و تلاش کند. اگر خواهان زندگی و کار در کانادا هستید و می خواهید بدانید که آیا واجد شرایط ویزای مهاجرت هستید، فرم ارزیابی مانامهاجرت را پر کنید، تا به شما کمک کنیم.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes