مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس نقشه برداری

مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس نقشه برداری
آیا می‌خواهید با مهاجرت به کانادا سطح زندگی خود را ارتقا ببخشید؟ اگر به دنبال بهترین راه برای مهاجرت به این کشور هستید، فقط کافیست که به شغل و حرفه خود توجه کنید. بر اساس حرفه و تجربه کاری، شما می‌توانید شغل و شهر محل زندگی را پیدا کنید. فقط کافیست که شرایط شغلی و ویژگی‌های آن را داشته باشید. نقشه برداری در کانادا یکی از مشاغلی پر تقاضا است و متخصصان این  حوزه کاری می‌توانند فرصت خوبی برای مهاجرت به کانادا را داشته باشند.

رشته نقشه برداری در کانادا

نقشه برداری در کانادا یک دانش حرفه‌ای تعیین موقعیت‌های زمینی یا سه بعدی نقاط، فاصله‌ها و زاویه‌های بین آنها است. نقشه برداران مرزهای املاک، خطوط و سایر ویژگی‌های طبیعی یا ساخت بشر را بررسی و مشخص می‌کنند و سپس نقشه، طرح‌های کلی و اسناد مربوط به نقشه کشی‌های قانونی را تهیه و اجرا می‌کنند. یک نقشه کش خوب باید جزئی گرا، قادر به قضاوت در مورد شکل، اندازه، فاصله جسم و تجسم فرم‌های انتزاعی باشد . او همچنین باید مهارت ریاضی، هندسی و ارتباطی خوبی داشته باشد.  نقشه برداران از عناصر هندسه، مثلثات، تحلیل رگرسیون، فیزیک، مهندسی، اندازه گیری، برنامه‌نویسی، قانون و تجهیزاتی مانند دوربین توتال استیشن، تئودولیت، شاقول، آلیداد، اسکنرهای سه بعدی، ترازیاب، شیب سنج، تکیه گاه، قطب نما، شاخص مدرج، هلی‌شات، گیرنده‌های GNSS، ژالن و نرم افزار نقشه برداری استفاده می‌کنند. نقشه برداری از ابتدای تاریخ به عنوان یکی از عناصر توسعه محیط انسانی ثبت شده است. این دانش در برنامه‌ریزی و اجرای ساختمانی، حمل و نقل، ارتباطات، نقشه برداری و تعریف مرزهای قانونی مالکیت زمین استفاده می‌شود و ابزاری مهمی برای تحقیقات در بسیاری از رشته‌های علمی دیگر است.

شرایط شغل نقشه برداری

 • داشتن حداقل لیسانس در رشته مهندسی ژئوماتیک، مهندسی نقشه برداری، دیپلم کالج در علوم پیمایش یا فناوری ژئوماتیک
 • تکمیل دوره‌های آموزشی و کارآموزی و داشتن بیش از یک سال سابقه کاری در زمینه‌های مرتبط .
 • گذراندن دوره‌های مطابق با استانداردهای علمی ملی که توسط انجمن نقشه برداران کانادایی برای نقشه برداران حرفه ای  (CBEPS) در نظر گرفته شده است.
 • ارائه مدارک تحصیلی به انجمن نقشه برداران کانادایی تا این انجمن تعیین کند که برای دریافت گواهی پایان تحصیل، به چه آزمون‌هایی نیاز دارید.
 • گذراندن آزمون‌های حرفه‌ای نقشه برداران و دریافت مجوزهای استانی. در بیشتر استان‌ها و قلمروها برای کار به عنوان نقشه بردار به مجوز فدرال یا استانی نیاز دارید. مجوز نقشه برداری توسط انجمن نقشه برداران اراضی کانادا صادر می‌شود.
 • گذراندن دوره یک تا سه ساله زیر نظر یک نقشه بردار حرفه‌ای دارای مجوز 
 • مهارت و توانایی بالا در زبان انگلیسی یا فرانسه 

وظایف مهندسین نقشه برداری

 • تهیه برنامه و روش‌های قانونی برای نقشه برداری.
 • برنامه ریزی، هدایت و نظارت یا انجام نقشه کشی برای تعیین و علامت گذاری مرزهای قانونی املاک، زمین‌های زراعی، اراضی استانی و کشوری، ادعای تملک زمین بومیان، محل‌های چاه، ادعای تملک معدن، حق تقدم خدمات، جاده‌ها و بزرگراه‌ها.
 • بررسی و تقسیم بندی زیرمجموعه‌ها برای توسعه روستایی و شهری.
 • تعیین دقیق مکان‌ها با استفاده از تجهیزات الکترونیکی اندازه گیری فاصله و سیستم‌های موقعیت یابی جهانی (GPS)
 • تجزیه و تحلیل، مدیریت و نمایش داده‌ها با استفاده از سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و طراحی و تهیه پیش نویس رایانه‌ای (CAD)
 • ثبت تمام اندازه گیری‌ها و سایر اطلاعات به دست آمده در طول فعالیت‌های نقشه کشی 
 • تهیه و نظارت بر تهیه و جمع آوری کلیه داده‌ها، طرح‌ها، نمودا‌ها، سوابق و اسناد مربوط به نقشه کشی املاک و مستغلات
 • تایید و پذیرش خسارت‌های ناشی از نقشه کشی های انجام شده برای تعیین مرزهای املاک و مستغلات
 • مشاوره و شهادت به عنوان شاهد خبره در مورد مسائل مربوط به نقشه کشی‌های حقوقی.

دستمزد و مزایای شغل نقشه برداری

دستمزدها بسته به قرارداد، نوع شرکت، استان و قلمرو، شرایط اقتصادی و تجربه کاری می‌توانند متفاوت باشند. متوسط حقوق و دستمزد سالانه نقشه برداران که تمام وقت کار می‌کنند، حدود ۶۴.۶۵۴ دلار است. در مناطقی که زمستان سختی دارند، نقشه برداری یک کار فصلی است و ممکن است کار فقط در ۸ یا ۹ ماه از سال انجام شود. شرایط اقتصادی نیز بر نقشه برداری تأثیر می‌گذارد. در دوران رکود، صنعت ساخت و ساز کند می‌شود و ممکن است یافتن یک شغل دائم کمی سخت باشد.

شرایط کاری شغل نقشه برداری

محل کار نقشه بردار متفاوت است؛ او می‌تواند داخل شرکت یا محوطه ساختمانی کار کند و از نزدیک با مدیران پروژه، ناظران و صاحب زمین همکاری کند. نقشه برداران می‌توانند در دولت‌های فدرال، استانی و شهری، شرکت‌های نقشه برداری زمین، دفاتر املاک و مستغلات یا شرکت‌های منابع طبیعی، مهندسی و ساختمانی کار کنند. گاهی اوقات نقشه بردار ممکن است خود اشتغالی نیز داشته باشد. هفته کاری استاندارد برای متخصصین نقشه برداری در کانادا ۴۰ ساعت در هفته است (۸ ساعت در روز، ۵ روز در هفته). مانند بسیاری از مشاغل در ساخت و ساز، روزهایی هستند که شما به علت مشغله کاری باید اضافه کار کنید. تعداد ساعات اضافه کاری در هفته به بخش ساخت و ساز و منطقه‌ای که در آن کار می‌کنید، بستگی دارد و از یک شغل به شغل دیگر متفاوت خواهد بود. مانند سایر مشاغل صنعت ساخت و ساز، در این صنعت نیز ایمنی در اولویت قرار دارد. نقشه برداران در زمان کار برای ایمنی بیشتر باید از تجهیزات حفاظتی شخصی مانند کلاه ایمنی، دستکش و چکمه‌های استیل استفاده کنند. شما می‌توانید از طریق ثبت نام در برنامه اکسپرس انتری و سیستم جامع رتبه بندی امتیاز کافی برای مهاجرت را به دست آورید. این امتیازها بر اساس مهارت انگلیسی و فرانسه، سن، تجربه کاری، مدرک تحصیلی و مهارت شریک زندگی شماست. مانا مهاجرت از لحظه ثبت نام، درخواست، پذیرش، دعوت نامه، معادل سازی مدارک تا مهاجرت به کانادا در کنار شما خواهد بود. با کمک مشاوران حرفه ای ما اطلاعات جامع درباره موقعیت زندگی و پیشنهادهای شغلی در کانادا را به دست بیاورید و رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید.
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes