استان کبک از آزمون ارزش‌‌ها برای مهاجران استفاده خواهد کرد

تحت سیاست جدید کانادا آزمون ارزش‌ها به زودی استان کبک راه‌ اندازی می‌شود. این آزمون مخصوص مهاجرانی است که تحت برنامه‌های اقتصادی قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند.

به گفته فرانسوا لگول، نخست وزیر کبک، افرادی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند باید نسبت به ارزش‌هایی مانند برابری حقوق زنان و مردان آگاه باشند. دولت استانی نیز اظهار کرده است که سوالات آزمون بر اساس منشور حقوقی که از قبل طراحی شده است، هستند.

این سیاست قرار است رسما از تاریخ یکم ژانویه سال ۲۰۲۰ به اجرا در آید. در صورتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا در این آزمون آنلاین رد شوند، می‌توانند دوباره در آزمون شرکت کنند. حداقل امتیاز برای قبولی در این آزمون ۷۵ درصد است. در صورتی که متقاضیان تمایل داشته باشند، می‌توانند برای آماده شدن در آزمون، جزوه‌های آن را مطالعه کنند.

به گفته فرانسوا لگول، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید از لایحه سکولاریسم استانی نیز اطلاع داشته باشند. این لایحه کارمندان را از پوشیدن نمادهای مذهبی مانند کیپا، عمامه یا حجاب در محیط کار منع می‌کند. این قانون شامل قضات‌، افسران پلیس و معلمان می‌شود.

چگونگی آزمون ارزش‌ها

آزمون ارزش‌ها شامل ۲۰ سوال است که بر موضوعاتی مانند دموکراسی، جامعه فرانسوی زبان کبک، سکولاریسم و برابری حقوق زنان و مردان تمرکز دارد. هدف این آزمون، ادغام مهاجران و تازه‌واردان به جامعه فرانسوی زبان کبک و پایبندی به ارزش‌های این استان است.

برخی از سوالات این آزمون به شرح زیر هستند:

۱. آیا این جمله درست است: در استان کبک، حقوق زنان و مردان به صورت قانونی برابر است.

  • درست
  • غلط

۲. کدام یک از گزینه‌های زیر تبعیض آمیز هستند؟

  • استخدام نکردن خانومی که باردار است
  • استخدام نکردن فردی که دارای دیپلم یا مدرک لازم برای استخدام نیست
  • استخدام نکردم فردی به خاطر قومیت او

این آزمون ارزش‌ها بخشی از سیستم مهاجرت است که توسط QAD برگزار می‌شود. تخمین زده شده است که حدودا ۲۶۳۰۰ مهاجر اقتصادی به همراه خانواده‌شان، در سال آینده در این آزمون شرکت خواهند کرد.

به نظر نمی‌رسد که این سیاست توسط دولت فدرال به چالش کشیده شود. در طول آخرین انتخابات عمومی، نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که این معیار باید در دستور کار دولت نیز قرار بگیرد.

Rate this post
مقالات مرتبط
پاسخ دهید
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes