You dont have javascript enabled! Please enable it!

برنامه آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی در برخی مناطق با تاخیر اجرا خواهد شد

قرار بود دولت فدرال کانادا، برنامه آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی را در تاریخ یکم ژانویه سال ۲۰۲۰ در ۱۱ منطقه راه‌اندازی کند. با این وجود اداره مهاجرت اعلام کرد که این برنامه آزمایشی قرار است در ۵ منطقه، با حداقل یک ماه تاخیر به اجرا درآید.

برنامه آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی در چه مناطقی با تاخیر به اجرا در خواهد آمد؟

مناطقی که قرار است با تاخیر در این برنامه آزمایشی شرکت کنند، عبارتند از:
  • نورث بی، استان انتاریو
  • تیمینس، استان انتاریو
  • کلارشولم، استان آلبرتا
  • ورنن، بریتیش کلمبیا
  • کوتنیز غربی، بریتیش کلمبیا
علاوه بر این، قرار بود طرح آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی در شهر سادبری در استان انتاریو نیز در تاریخ یکم نوامبر راه‌اندازی شود که هنوز درخواست این شهر مبنی بر شرکت در این طرح آزمایشی، مورد قبول واقع نشده است. این امر در مورد شهر تاندر بی نیز صدق می‌کند.

 شرایط شرکت در برنامه آزمایشی

مناطقی که می‌خواهد در این طرح آزمایشی شرکت کنند باید سازمان توسعه اقتصادی مشخصی برای مدیریت این برنامه داشته باشند. وجود این سازمان‌ها برای آینده روشن این مناطق بسیار مهم است. این سازمان‌ها از اجزای زیر متشکل می‌شوند: اتاق بازرگانی‌، سازمان توسعه اقتصادی مستقل یا غیر انتفاعی یا سازمانی متشکل از یک شهرداری با یک هیئت مدیره مستقل. وظیفه این سازمان نظارت بر وضعیت اجرای قوانین مربوط به مهاجرت در این برنامه آزمایشی است. این قوانین توسط اداره مهاجرت کانادا تنظیم شده‌اند و برای نیاز‌های مناطق مورد نظر کاملا مناسب هستند.

زمان اجرای طرح آزمایشی در مناطق مختلف

در زمینه منطقه کلارشولم در استان آلبرتا، می توان گفت که کمیته توسعه اقتصادی در دسامبر ۲۰۱۹ تعیین کرد که آغاز دریافت درخواست‌ها برای شرکت در این طرح آزمایشی باید ماه فوریه باشد. برادلی شنل (Brady Schnell)، افسر سازمان توسعه اقتصادی این منطقه اعلام کرد که متقاضیان زیادی با کارمندان این سازمان تماس گرفته‌اند و برخی نیز برای شرکت در این برنامه، به این شهر آمده‌اند. احتمال زیاد در وحله اول، درخواست این متقضیان برای مهاجرت بررسی خواهد شد. نمایندگان مناطق نورث بی و تیمینس در استان انتاریو نیز اعلام کردند که احتمال اینکه این طرح را در اواخر ماه ژانویه اجرا شود، بسیار کم است. سخن گوی منطقه کوتنیز غربی در بریتیش کلمبیا نیز اعلام کرد که طرح آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی، تا ماه مارس در این منطقه اجرا نخواهد شد. منطقه ورنن نیز در هنوز زمان اجرای این طرح را اعلام نکرده است.

طرح آزمایشی مهاجرت شمالی و روستایی

طرح آزمایشی مهاجرت روستایی و شمالی (The Rural and Northern Immigration Pilot (RNIP)) برنامه‌ای است که به منظور کمک به مناطق روستایی و دورافتاده کانادا برای جذب نیروی کار خارجی طراحی شده است. هدف این طرح کمک به این مناطق برای مقابله با کمبود نیروی کار در بازار کار (که ناشی از نرخ پایین تولد، افزایش نرخ بازنشستگی و مهاجرت جوانان به مناطق پرجمعیت کانادا است) است. تاکنون این طرح در مناطق زیر راه‌اندازی شده است:
  • سلو سنت ماری (Sault Ste. Marie)، استان انتاریو
  • براندون، استان منیتوبا
  • التونا، استان منیتوبا
موس جاو، استان ساسکاچوان نیز در این طرح شرکت می‌کند اما این طرح را در تاریخ یکم آوریل سال ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آورد.  
Rate this post
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

error: هشدار: محتوا محافظت می شود !!