تغییرات برنامه تجربه کبک تعلیق شد

دولت کبک در تاریخ یکم نوامبر مقررات و شرایط جدیدی را به برنامه تجربه کبک اضافه کرد و حالا تصمیم گرفته است تا مدت نامعلومی این تغییرات را تعلیق کند. وزیر مهاجرت استان کبک، سیمون جولین بارت (Simon Jolin-Barrette) نیز این مسئله را از طریق پستی در فیس بوک در عصر جمعه تایید کرد. این تعلیق موقت در پی اعتراض عمومی از سوی مردم انجام شد. در این تظاهرات مردم خواستار این شدند که دانشجویان و افرادی که در کبک زندگی می‌‌کنند از این مقررات معاف شوند. برنامه تجربه استان کبک (PEQ) یک برنامه سریع مهاجرتی است که به فارغ‌التحصیلان خارجی مراکز آموزشی استان کبک و نیروی کار موقت خارجی اجازه می‌دهد تا درخواست اقات دائم کانادا کنند.

اعتراض عمومی موجب تعلیق تغییرات شد

اعمال تغییرات در برنامه تجربه استان کبک موج عظیمی از انتقادات و اعتراضات را به همراه داشت. این اعتراضات اغلب از سوی دانشجویان و نیرو‌های کار، و همچنین دانشگاه‌ها و کالج‌ها و رهبران کسب و کار در استان کبک بود. این اعتراضات موجب شد تا دولت کبک این تغییرات را تا زمان بررسی دقیق آن به حالت تعلیق در آورد.

قوانین جدید، افرادی که از طریق PEQ درخواست خود را برای اقامت دائم ارائه می‌کردند را محدود می‌کند و به این ترتیب تنها افرادی می‌توانستند درخواست خود را ارائه کنند که در رشته‌های تحصیلی مورد نیاز فارغ‌التحصیل شده‌اند یا در یکی از مشاغل مورد نیاز مشغول به کار باشند. این محدودیت‌ها قبل از اول نوامبر وجود نداشت و وجود آن موجب رد صلاحیت بسیاری از دانشجویان و نیرو‌های کاری می‌شد که قبل از این تغییرات واجد شرایط لازم برای دریافت اقامت در کبک بودند.

این دومین بار است که در سال ۲۰۱۹، جولین بارت مجبور به عقب نشینی از سیاست مهاجرت می‌شود. در ماه فوریه نیز دولت کبک تصمیم گرفت ۱۸ هزار درخواست در حال بررسی را که از طریق برنامه نیروی کار متخصص کبک ارائه شده بود، لغو کند. این تصمیم‌گیری به حکم دادگاه رد شد و دولت کبک مجبور شد تا به بررسی تمام درخواست‌های در دست اقدام، ادامه دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط
پاسخ دهید
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes