نیروی‌های کار خارجی در بحران کرونا می‌توانند وارد کانادا شوند

اداره مهاجرت دولت کانادا اعلام کرد که دارندگان مجوز کار در حال حاضر می‌توانند با وجود بحران کرونا در کانادا وارد این کشور شوند. این دسته از افراد حتی اگر تاییدیه مجوز خود را بعد از ایجاد محدودیت‌های سفر دریافت کرده باشند، مانعی برای ورود به کانادا نخواهند داشت. تنها شرط ورود افراد دارای مجوز کار به کانادا این است که هیچ علائمی از ویروس کرونا نداشته باشند و اگر علائمی داشتند باید در قرنطینه خانگی بمانند. درحال حاضر، همه افرادی که وارد کانادا می‌شوند باید ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند و تنها رانندگان کامیون از این قانون مستثنی هستند. زیرا این دسته از افراد باید کالاهای مورد نیاز را در سرار کانادا حمل و نقل کنند.

بررسی درخواست‌ها در بحران کرونا

دولت کانادا همچنین اصلاحات موقتی را در فرآیند ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LMIA) برای کارفرمایان بخش کشاورزی و فرآوری مواد غذایی انجام داده است. طرح دوره استخدام دو هفته‌ آزمایشی نیز برای شش ماه آینده لغو می‌شود. همچنین حداکثر مدت زمان مجاز اشتغال برای کارگران در برنامه نیروی کار خارجی، از یک سال به دو سال افزایش پیدا کرد. اداره مهاجرت کانادا نیز در بحران کرونا، هیچ درخواستی را به دلایل نقص در مدارک رد نخواهد کرد. همچنین درخواست‌هایی که برخی مراحل آن‌ها (مانند ارائه بیومتریک، آزمایش‌های پزشکی و غیره) تکمیل نشده است، رد نخواهند شد.

تمدید اقامت موقت در کانادا در بحران کرونا

افرادی که دارای اقامت موقت هستند می‌توانند اقامت خود را به صورت آنلاین تمدید کنند و اجازه دارند تا تصمیم‌گیری نهایی در مورد درخواست تمدید، در کانادا به اقامت خود ادامه دهند. اگر اعتبار ویزای اقامت موقت آن‌ها در حین تصمیم‌گیری در مورد درخواست تمدید به پایان برسد، می‌توانند تحت عنوان وضعیت انتظار در کانادا بمانند. هیچ خدماتی در مورد تمدید اقامت در مرز کشور ارائه نخواهد شد.
Rate this post
مقالات مرتبط
پاسخ دهید
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes