چهار راهکار برای پیدا کردن کار دانشجویی در کانادا

کار در حین تحصیل، تجربه‌ای ارزشمند برای دانشجویان خارجی است و به آنها کمک می‌کند تا راحت‌تر به زندگی‌ در کانادا عادت کنند و روابط ارزشمندی با دیگران پایه ‌ریزی کنند. اما بسیاری از دانشجویان دغدغه زیادی برای پیدا کردن کار در کانادا داند. در ادامه ۴ راهکار برای پیدا کردن کار در کانادا ارائه می‌کنیم.

چطور در حین تحصیل در کانادا، کار پیدا کنیم؟

دانشجویان تمام‌وقت در کانادا اجازه دارند تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم مشغول به کار شوند. آنها همچنین می‌توانند تا سقف ۴۰ ساعت در هفته در ایام تعطیلات کار کنند. اما مهمترین بخش کار کردن، پیدا کردن آن است و در ادامه راهکارهایی را برای پیدا کردن کار دانشجویی ارائه می‌کنیم.

۴ راهکار برای پیدا کردن کار دانشجویی در کانادا

 1. تحقیق کنید
 • به محض دریافت تاییدیه دانشگاه تحقیق خود را شروع کنید. اگر بستگان یا دوستانی در کانادا دارید، از آنها بخواهید از آشنایان خود برای پیدا کردن کار برای شما کمک بگیرند.
 • اگر از دانشگاه پذیرش گرفته‌اید، به دفتر خدمات شغلی موسسه آموزشی خود مراجعه کنید. بیشتر مراکز آموزشی دارای یک واحد اشتغال هستند که موقعیت‌های شغلی مختلفی را به دانشجویان در داخل محوطه دانشگاه ارائه می‌کنند.
 • جستجوی آنلاین مشاغل را فراموش نکنید. بانک شغلی یکی از گزینه‌های مورد اعتماد برای جستجوی کار دانشجویی است.
 1. رزومه و کاور لتر
 • آماده کردن رزومه مهمترین بخش پیدا کردن هر شغلی است. رزومه شما باید کوتاه و در عین حال جامع باشد.
 • در کانادا، معمولا کارجویان به همراه رزومه خود یک کاور‌ لتر آماده می‌کنند. در کاور لتر، کارجو برای کارفرما نقات قوتش را بیان می‌کند و می‌گوید چرا گزینه خوبی برای فرصت شغلی مورد نظر است.
 • اگر سابقه کار ندارید، بهتر است روی گزینه‌های دیگر رزومه خود تمرکز کنید. فراموش نکنید داشتن مهارت دست کمی از سابقه کار ندارد. مهارت‌هایی همچون میزان تسلط به زبان، کامپیوتر، انجام کار داوطلبانه، فعالیت در گروه‌های فرهنگی و غیره را در زرومه خود ذکر کنید.
 • برای هر موقعیت شغلی، یک رزومه و کاور لتر اختصاصی تهیه کنید.
 1. از شبکه روابط استفاده کنید
 • شبکه روابط برای پیدا کردن کار بسیار با اهمیت است. پس فعالیت‌های اجتماعی خود را افزایش دهید، در رویداد‌های مختلف شرکت کنید و در فعالیت‌های گروهی مختلف حضور داشته باشید.
 • اگر شرکتی که دوست دارید در آن کار کنید، فرصت کار داوطلبانه در اختیارتان قرار داد، حتما آن را بپذیرید. کار داوطلبانه سابقه کار خوبی برای شما محسوب می‌شود و  فرصت‌های شغلی مختلفی را پیش روی شما قرار می‌دهد.
 1. سابقه کار در کانادا به دست بیاورید
شاید اولین تجربه کار در کانادا برای شما ایده‌آل نباشد اما می‌تواند قدم مهمی در پیدا کردن شغل در آینده محسوب شود. به روش‌های زیر می‌توانید سابقه کار در کانادا به دست بیاورید:
 • کار داوطلبانه: داشتن سابقه کار داوطلبانه برای کارفرمایان بسیار با ارزش است و از این طریق می‌توانید سابقه کار به دست بیاورید. از سوی دیگر، با انجام کار داوطلبانه می‌توانید شبکه روابط خود را قوی‌تر کنید.
 • در برنامه‌های کارآموزی شرکت کنید: بسیاری از رشته‌های تحصیلی دارای دوره کارآموزی هستند. دوره کارآموزی فرصتی را فراهم می‌کند تا بتوانید در رشته تحصیلی خود سابقه کار به دست بیاورید و بعد از فارغ‌التحصیل شدن، کار پیدا کنید.
 • از تجربه تحصیل خود استفاده کنید: شما برای تحصیل به کانادا آمده‌اید، پس بهتر است برای بهرین بودن تمام تلاش خود را بکنید. شرکت در کلاس‌ها و فعالیت اجتماعی برای به دست آوردن تجربه و بالا بردن سطح دانشتان در طول تحصیل و پس از فارغ‌التحصیل شدن بسیار با ارزش است.
4/5 - (12 امتیاز)
مقالات مرتبط
پاسخ دهید
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes