برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

طرح ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی کانادا برای تسهیل مهاجرت نیروها به کشور کانادا ایجاد شده است. برای مجوز کاری که با این طرح دریافت می‌کنید نیازی به اخذ مجوز LMIA ندارید. این طرح در ابتدا به عنوان راهی برای اخذ اقامت دائم ایجاد نشده بود اما با گذشت زمان این رویه تغییر کرد. اکنون فرد متقاضی می‌تواند پس از دریافت مجوز کار معتبر،به همراه خانواده به کانادا مهاجرت دائمی کند. با کمک این طرح، همسر فرد متقاضی واجد شرایط دریافت مجوز کار تمام مدت است. فرزندان او هم می‌توانند از خدمات سلامتی، تحصیلی و… استفاده کنند.

چگونه می‌توان از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا استفاده کرد؟

متقاضیان برنامه انتقال درون شرکتی کانادا می‌توانند با توجه به شرایط اشتغال، روابط و موقعیت شغلی خود برای مجوز کار اقدام کنند.

پیش نیازهای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا برای شرکت‌ها و متقاضیان

پیش نیازهای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا برای متقاضیان:

مجوزهایی که با این طرح صادر می‌شوند، مجوزهای کار سه ساله هستند که قابلیت تمدید به مدت پنج سال برای متخصصین و هفت سال برای مدیران هستند.

برای تمدید مجوز کار، باید مستندات زیر را ارائه دهید:

 • مدرک واجد شرایط بودن: شرکت‌های کانادایی و خارجی برای استخدام فرد خارجی، به این مجوز که نشان می‌دهد شما تنها فرد واجد شرایط برای انجام کار خاصی هستند، نیاز دارند.
 • مدارک عملیاتی: باید مستندات ریزفعالیت‌های شرکت خود در سال گذشته را ارائه بدهید تا ثابت کنید شرکت شما در یک سال اخیر فعالیت داشته.
 • مدارک مبنی بر ایجاد شغل: مدارکی که نشان بدهد شرکت شما نیروهای انسانی را استخدام کرده.

 

پیش نیازهای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا برای شرکت‌ها:

محل شرکت:

 • شرکت باید دفتر یا شعبه‌ای در خاک کانادا داشته باشد.
 • ممکن است به مدیران ارشد اجازه داده شود آدرس وکیل خود را ،صرفاً تا زمانی که بتوانند مکانی را خریداری یا اجاره کنند، به عنوان آدرس شرکت،ارائه دهند.

بیزنس پلن:

 • شرکت باید برنامه‌های کوتاه و بلند مدت خود را ارائه دهد.

توانایی مالی:

 • شرکت باید در خاک کانادا شعبه داشته باشد.
 • تمکن مالی خود را ثابت کند.
 • حقوق و مزایای کارکنان را پرداخت کند.

فضا:

 • برای انتقال مدیران و کارکنان با سابقه کاری بالا، شرکت باید ثابت کند فضای کافی برای ارائه خدمات یا تولید محصول را در اختیار آنان می‌گذارد.
 • برای انتقال نیروهای متخصص، شرکت باید نشان دهد که شرایط کاری را برای این افراد را بر طبق قوانین کشور کانادا فراهم می‌کند.

الزامات کارگران خارجی برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

 • اثبات مشغول بودن فرد متقاضی در یک شرکت چند ملیتی خارج از کانادا و تمایل وی به کار در شعبه یا شرکت‌های وابسته به آن شرکت.
 • اثبات مشغول بودن کارمند خارجی در موقعیت شغلی مشابه به صورت تمام وقت ( به مدت حداقل یک سال)
 • شرح نقش متقاضی به عنوان ظرفیت اجرایی یا نیروی تخصصی.
 • تحصیلات/مدارک: اگر فرد نیروی متخصص باشد، باید مدارک با دوره‌هایی که گذرانده را نشان بدهد.
 • مشخص کردن موقعیت شغلی در کانادا (موقعیت ، عنوان ، محل در سازمان ، شرح شغل).
 • مشخص کردن مدت اقامت که حداقل 18-24 ماه است.
 • شرح رابطه بین شرکت کانادایی و شرکت در کشور خارجی.

شرکت خارجی و همتای کاناداییش باید به صورت قانونی ثبت شده و شعبه‌های مختلف داشته باشند. همچنین باید مدارکی مبنی بر انجام تجارت منظم و ارائه خدمات در کانادا و شرکت‌های خارجی در طول مدت انتقال درون شرکتی ارائه دهند. به این منظور باید گزارش‌های سالانه ، سود یا موافقت نامه‌ها را به مراجع قانونی ذی ربط تقدیم کنند.

شرکتهای کانادایی و خارجی باید بخش‌های اصلی ، وابسته و شعبه‌های شرکت را با جزئیات از هم متمایز و معرفی کنند. اگر شرایط یکی از شرکت‌ها تغییر کند و به طور مثال شعبه مادر شرکت تغییر کند، فردی که به عنوان کارمند انتقالی به کانادا آمده، نمی‌تواند به کار خود در شرکت جدید ادامه دهد.

شرکت کانادایی باید وجود خارجی داشته باشد و به منظور حفظ حقوق کارکنان و کارفرمایان، وضایف و نقش هر یک از افراد باید تعریف شده باشد و افرد باید مدارک شناسایی موثق ارائه بدهد تا شک و شبهه‌ای پیش نیاید.

مجوز کار ICT معمولاً سه سال است که قابلیت تمدید پنج ساله برای متخصصین و هفت ساله برای مدیران دارد.

الزامات کارگران خارجی برای برای تمدید مجوز کار

برای تمدید مجوز کار، باید مستندات زیر را ارائه دهید:

مدرک واجد شرایط بودن: شرکت‌های کانادایی و خارجی برای استخدام فرد خارجی، به این مجوز که نشان می‌دهد شما تنها فرد واجد شرایط برای انجام کار خاصی هستند، نیاز دارند.

مدارک عملیاتی:  باید مستندات ریزفعالیت‌های شرکت خود در سال گذشته را ارائه بدهید تا ثابت کنید شرکت شما در یک سال اخیر فعالیت داشته.

مدارک مبنی بر ایجاد شغل: مدارکی که نشان بدهد شرکت شما نیروهای انسانی را استخدام کرده.

متقاضیان این طرح، کارکنان، مدیران، متخصصین، مدیران تخصصی و عملیاتی هستند.

برای تمدید مجوز کار، باید مستندات زیر را ارائه دهید:

مدرک واجد شرایط بودن: شرکت‌های کانادایی و خارجی برای استخدام فرد خارجی، به این مجوز که نشان می‌دهد شما تنها فرد واجد شرایط برای انجام کار خاصی هستند، نیاز دارند.

مدارک عملیاتی:  باید مستندات ریزفعالیت‌های شرکت خود در سال گذشته را ارائه بدهید تا ثابت کنید شرکت شما در یک سال اخیر فعالیت داشته.

مدارک مبنی بر ایجاد شغل: مدارکی که نشان بدهد شرکت شما نیروهای انسانی را استخدام کرده.

متقاضیان این طرح، کارکنان، مدیران، متخصصین، مدیران تخصصی و عملیاتی هستند.

مزایای انتقال درون شرکتی

 • برای اخذ مجوز کار از این طریق، به مجوز ارزیابی کننده اثر بازار کار (LMIA) نیاز ندارد.
 • این طرح به شما اجازه کار موقت به مدت یک ساله در خاک کانادا را می‌دهد.
 • این طرح به همسر فرد واجد شرایط مجوز کار تمام وقت در کانادا را می‌دهد و فرزندان وی هم امکان استفاده از خدمات رفاهی و اجتماعی را دارند.
 • پس از دریافت مجوز کار معتبر فرد متقاضی می‌تواند برای خود و خانواده درخواست اقامت دائم بدهد.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا با مانامهاجرت

تیم مانامهاجرت به همراه وکلا و کارشناسان حرفه‌ای، پیشنهاد ویژه‌ای برای استارت آپ‌ها، کارآفرینان و افرادی دارد که می‌خواهند کسب و کار خود را در کانادا راه‌اندازی کنند. روند درخواست ویزای استارت آپ و قوانین اداره مهاجرت پیچیده هستند و کارشناسان ما با ارائه مشاوره حرفه‌ای و بر عهده گرفتن روند درخواست، گرفتن ویزای استارت آپ کانادا را تا حد زیادی برای شما ساده می‌کنند. ما به شما در مهاجرت و گرفتن مجوزهای لازم کمک می کنیم. همچنین، کارشناسان مانامهاجرت به شما در تهیه طرح کسب‌ و کار و استراتژی های توسعه کمک خواهند کرد.

3/5 - (2 امتیاز)