برنامه‌های استانی کانادا

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا

برنامه‌های انتخاب استانی یکی از مسیر‌های مهاجرت اقتصادی کانادا هستند. طی سالهای اخیر، دولت فدرال با افزایش بودجه در این بخش نشان داد که این برنامه‌ها دارای اهمیت زیادی در جذب مهاجران متخصص به کانادا هستند.

برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک

استان‌های آتلانتیک به دلیل فرصت‌های شغلی متنوع، دستمزد بالاتر و اجاره بهای کمتر سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک در سال ۲۰۱۷ به عنوان بخشی از یک اقدام مشترک برای افزایش رشد اقتصادی در استان‌های آتلانتیک کانادا آغاز شد. هدف این برنامه جذب نیروهای ماهر به این این قلمرو بود.

برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان

ساسکاچوان در غرب کانادا واقع شده و اقتصاد آن اساساً مبتنی بر کشاورزی، صنایع مهم، منابع طبیعی مانند جنگلداری و ماهیگیری است. این استان دارای دو شهر بزرگ ساسکاتون و رجینا، و بیابان‌های گسترده بکر است. برنامه انتخاب استانی ساسکاچوان امکان جذب نیروی متخصص و ماهر را به این استان فراهم می‌کند.

برنامه‌های کارآفرینی استانی

کانادا کشوری وسیع و پر از فرصت‌های متعدد، با جذب سرمایه و کارآفرینان خارجی به دنبال توسعه و رونق اقتصادی روزافزون است. برنامه‌ کارآفرینی استانی راهی برای جذب کارآفرینان دارای تخصص و صلاحیت به کانادا است.

برنامه انتخاب استانی آلبرتا

آلبرتا یکی از استان‌های کانادا است که برنامه مهاجرتی مختص به خود را دارد. برنامه انتخاب استانی آلبرتا (AINP) به افراد دارای مهارت و تخصص امکان دریافت اقامت دائم را می‌دهد.

برنامه انتخاب استانی انتاریو

انتاریو استانی پر از فرصت‌های فراوان، با ارائه برنامه انتخاب استانی انتاریو (OINP)، مجموعه‌ای از مسیرهای مهاجرتی را در اختیار شهروندان خارجی برای دریافت اقامت دائم قرار می‌دهد. هدف این برنامه رفع کمبود نیروی متخصص است.

برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا

رشد اقتصادی بریتیش کلمبیا به نیروی کار کافی و ماهر برای تأمین نیازهای بازار کار بستگی دارد. برنامه انتخاب استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) روشی برای جذب نیروی متخصص از طریق اعطای اقامت دائم است.

5/5 - (1 امتیاز)