خوداشتغالی ورزشکاران


اگر ورزشکاری هستید که در رقابت‌های بین‌المللی مدال کسب کرده‌اید یا مدیریت یک مجموعهٔ ورزشی را به عهده دارید، به راحتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

در صورتی که ورزشکار حرفه‌ای هستید، می‌توانید شرایط خود را در برنامه خوداشتغالی ورزشکاران بسنجید. در این روش به واسطه فعالیت ورزشی خود می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. بزرگترین مزیت این برنامه این است که به دانش زبان انگلیسی نیاز ندارید.

فعالیت شما در ۵ سال گذشته باید به گونه‌ای باشد که در یکی از سه وضعیت زیر قرار بگیرید:

  • حداقل دو سال از پنج سال گذشته را به طور خوداشتغال در زمینه‌های ورزشی فعالیت کرده‌اید و با درآمد حاصل از آن هزینه‌های زندگی خانواده‌ خود را تامین کرده‌اید.
  • حداقل دو سال از پنج سال گذشته را به فعالیت‌های ورزشی در سطح بین‌المللی پرداخته‌اید.
  • در پنج سال گذشته، یک سال را به فعالیت در سطح بین‌المللی پرداخته‌اید و یک سال به صورت خوداشتغال کسب درآمد کرده‌اید.

در صورتی که یکی از موارد فوق گویای وضعیت شما است، باید امتیاز خود را در موارد تحصیلات، سابقه کار، سن، میزان سازگاری با محیط و آشنایی با زبان انگلیسی و فرانسه محاسبه کنید.

سهولت برنامه خوداشتغالی ورزشکاران زمانی مشخص می‌شود که تنها با کسب ۳۵ درصد امتیاز، شانس موفقیت بالایی خواهید داشت. مثلا فردی که تمام پنج سال گذشته را به فعالیت ورزشی پرداخته است ۳۵ امتیاز را به واسطه سابقه فعالیت خود کسب می‌کند و دیگر حتی نیازی به ارائه مدرک زبان هم ندارد.

روش‌های مهاجرت به کانادا بسیار گسترده‌تر از چیزی است که اکثر ما تصور می‌کنیم. کانادا در پذیرش مهاجر محدودیتی در خصوص حوزه کاری و تخصص افراد ندارد. متقاضیان با تخصص‌های گوناگون می‌توانند از طریق یکی از ۶۸ برنامه مهاجرتی تعریف شده شرایط مهاجرتی خود را بسنجند و برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. برنامه خود اشتغالی یا Self-employed Persons نیز گویای این موضوع است.

4.9/5 - (59 امتیاز)