پائیز ۲۰۲۰، فرصتی طلایی برای شروع تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا

شروع تحصیل در کانادا به صورت آنلاین در پاییز ۲۰۲۰ می‌تواند فرصت خوبی برای دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان و دریافت اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری، برنامه انتخاب استانی و سایر برنامه‌های مهاجرتی باشد. در سال های اخیر، ویزای اقامت دائم کانادا (PR) به روندی رقابتی‌تر تبدیل شده است. با رتبه‌بندی متقاضیان در برنامه‌های مختلف، متقاضیان مهاجرت به کانادا برای دریافت امتیاز بیشتر و دریافت دعوت‌نامه باهم رقابت می‌کنند. یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم در کانادا تحصیل در این کشور است. کشور‌ کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل است و مزایای متعددی را به دانشجویان ارائه می‌کند. این مزایا برای دانشجویان امسال جذاب‌تر هم شده است؛ زیرا، بر طبق سیاست جدید کانادا، دانشجویان این امکان را دارند تا تحصیلات خود را در کانادا به صورت آنلاین از پاییز سال ۲۰۲۰ آغاز کنند و در عین حال شرایط دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان را داشته باشند.

اهمیت دریافت مجوز کار فارغ‌التحصیلان

در مرحله اول باید بدانید که چه معیارهایی در سیستم امتیاز‌دهی مهاجرت  کانادا اهمیت دارند. معیارهایی مانند سن شما، مهارت‌های زبانی، تحصیلات و تجربه کار در سیستم امتیازدهی کانادا بسیار با اهمیت هستند. بر این اساس، شما با تحصیل در کانادا می‌توانید در بسیاری از این معیارهای امتیاز خوبی دریافت کنید. زیرا با تحصیل در کانادا می‌توانید علاوه بر دریافت مدرک معتبر، سابقه کار با ارزشی کسب کنید و از طرفی به خاطر زندگی در کانادا، مهارت‌های زبانتان را به خوبی تقویت کنید. در کنار همه این موارد، شما همچنین می‌توانید در مدت تحصیل خود در جامعه ادغام شوید، به زندگی در کانادا عادت کنید و روابط خوبی را پایه‌ریزی کنید.

کار همزمان با تحصیل و پس از فارغ‌التحصیل شدن

یکی از مزایایی است که تحصیل در کانادا را نسبت به کشورهای دیگر متمایز می‌کند. با داشتن مجوز تحصیلی،‌ دانشجویان می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته و به صورت تمام‌وقت در طول تعطیلات کار کنند. پس از اتمام تحصیل، بیشتر دانشجویان می‌توانند مجوز کار فارغ‌التحصیلان دریافت کنند که این مجوز می‌تواند تا سه سال اعتبار داشته باشد. علاوه بر این، همسر یا شریک زندگی دانشجو می‌تواند ویزای کار بدون محدودیت دریافت کند.  داشتن سابقه کار در کانادا برای دانشجویان بسیار با ارزش است زیرا می‌توانند امتیاز قابل توجهی به ازای سابقه کار دریافت کنند و از این طریق در برنامه‌های مهاجرتی مختلفی برای دریافت اقامت دائم شرکت کنند.

شرایط جدید دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان در سال ۲۰۲۰

با شرایط جدید مجوز کار فارغ‌التحصیلان، افرادی که نمی‌توانند در پاییز ۲۰۲۰ برای آغاز سال تحصیلی در کانادا حضور داشته باشند، این امکان را دارند تا به صورت آنلاین در کلاس‌های خود شرکت کنند. پیش از این، یکی از شرایط مهم دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان، تحصیل در یکی از مراکز آموزشی منتخب، به صورت حضوری بود. اما در حال حاضر شرکت کردن در کلاس‌های آنلاین مانعی برای دریافت این ویزا نمی‌شود. مراکز آموزشی منتخب، عبارت‌اند از دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که توسط دولت کانادا برای پذیرش دانشجویان خارجی انتخاب شده‌اند. به این ترتیب،‌ اگر در یکی از رشته‌های مجاز و از یکی مراکز آموزشی منتخب پذیرش داشته باشید و قبل از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ وارد کانادا شوید، همچنان می‌وانید پس از اتمام تحصیلی خود، ویزای کار فارغ‌التحصیلان دریافت کنید. این سیاست جدید، مشکل بسیاری از دانشجویان را حل کرده است، زیرا دانشجویان دغدغه این را داشتند که چگونه در دوران بحران کرونا برای تحصیل در پائیز امسال در کانادا حاضر شوند؛ و از طرفی نیز نگران این مسئله بودند که تحصیل غیر حضوری باعث می‌شود دیگر شرایط دریافت ویزای کار فارغ‌التحصیلان را نداشته باشند.

تحصیلات مجازی در پائیز ۲۰۲۰ و کاهش هزینه‌ها

تمکن مالی یکی از شرایط تحصیل در کانادا است. خوشبختانه، این سیاست جدید کانادا تحصیل در این کشور را به صرفه‌تر می‌کند. زیرا دانشجویان دیگر مجبور نیستند هزینه‌های مسکن و زندگی در کانادا را متقبل شوند. از سوی دیگر، پس از پایان بحران، زمانی که دانشجویان برای ادامه تحصیل وارد کانادا شوند، می‌توانند همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند و هزینه‌های زندگی خود را تامین کنند. در کنار همه این موارد، کانادا یکی از مقرون‌ به صرفه‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی است و قیمت دلار کانادا نسبت به قیمت ارزهای دیگر مانند دلار آمریکا، یورو و پوند بسیار پایین‌تر است. دانشجویان همچنین می‌توانند از مزایای بورسیه تحصیلی نیز بهره‌مند شوند. به این ترتیب، دانشجویانی که در پائیز امسال اقدام به شروع دوره تحصیلی می‌کنند، می‌توانند هزینه‌های خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes