اهمیت داشتن سابقه کار در کانادا در پذیرش مهاجران

از زمان شروع ویروس کرونا، کانادا بیشتر مهاجرانی را انتخاب کرده‌ است که دارای تجربه کار در کانادا بودند و برای این کار دلایل مختلفی دارد. در هفته‌های اخیر با گسترش ویروس کرونا، کشور کانادا محدودیت‌های مختلفی را برای سفر به کانادا در نظر گرفت و از طرفی نیز اداره مهاجرت نیز تعداد فراخوان‌های اکسپرس انتری را افزایش داد. قبل از اعمال محدودیت‌های سفر، اداره مهاجرت هر دو ‌هفته یک‌بار و معمولا در روزهای چهارشنبه فراخوان‌های اکسپرس انتری را برگزار می‌کرد. اما از زمان شروع محدودیت‌های سفر تاکنون۶ فراخوان برگزار کرده‌ است. علاوه بر این، تمرکز بیشتر فراخوان‌ها بر روی متقاضیانی بود که دارای پذیرش استانی بودند و شرایط لازم برای کلاس تجربه کانادایی را داشتند. به طور کلی از اول سال تاکنون ۱۰۳۰۸ دعوت‌نامه برای متقاضیان کلاس تجربه کانادایی در طی سه فراخوان ارسال شده است. در حال حاضر دعوت از متقاضیانی که دارای تجربه کار در کانادا هستند، برای کوتاه‌ مدت منطقی است. علاوه بر این صدور دعوت‌نامه برای متقاضیان داخل کانادا می‌تواند به اداره مهاجرت کمک کند تا به اهداف مهاجرتی خود برای سال ۲۰۲۰ دست پیدا کند.

اهمیت روز افزون تجربه کار در کانادا

در سال ۲۰۰۸، اداره مهاجرت کلاس تجربه کانادایی را برای دانشجویان و نیروی کار خارجی راه‌اندازی کرد تا به آنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم بدهد. استان‌ها و مناطق مختلف کانادا، متقاضیان دارای تجربه کانادایی را دعوت می‌کنند تا از طریق برنامه انتحاب استانی اقامت دائم بگیرند.

مزایای کوتاه‌ مدت و بلند مدت تجربه کار کانادایی

دلیل این که کلاس رده تجربه کانادایی در برنامه‌های مهاجرتی استانی و فدرال اهمیت پیدا کرده است این است که تحقیقات دولت کانادا نشان می‌دهد چنین تجربه‌ای شاخص قوی برای ادغام سریع مهاجران در جامعه کانادا است و متقاضیانی که دارای چنین تجربه‌ای هستند می‌توانند عملکرد بهتری در بازار کار کانادا داشته باشند. این تحقیقات نشان داد که متقاضیانی که دارای ویژگی‌های زیر هستند می‌توانند نقش مهمی در اقتصاد کانادا داشته باشند:
  • متقاضیان جوان
  • متقاضیان دارای تحصیلات عالی
  • متقاضیانی که سطح مهارت بالایی در زبان انگلیسی یا فرانسه دارند
  • متقاضیان دارای تجربه کار در کانادا
  • متقاضیانی که دارای پیشنهاد کار یا پذیرش استانی هستند

خبر خوب برای افرادی که دارای تجربه کار در کانادا نیستند

اکثریت متقاضیان اکسپرس انتری دعوت‌نامه دریافت می‌کنند، حتی اگر تجربه کار در کانادا نداشته باشند. تحقیقات نشان داده است که حتی متقاضیانی که دارای سابقه کار در کانادا نیستند، می‌توانند با داشتن مهارت بالا در زبان، تحصیلات سطح بالا و پیشنهاد کار، با سرعت بیشتری در بازار کار کانادا ادغام شوند.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes