برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری تعلیق شد

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در کبک‌ ، که به سرمایه گذاران این امکان می‌دهد تا با ۱.۲ میلیون دلار سرمایه گذاری در این استان بتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند‌، تا اول ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰ به حالت تعلیق در آمده است.

این تعلیق از روز جمعه، اول نوامبر ۲۰۱۹ شروع شده است. وزیر مهاجرت استان کبک، سیمون جولین بارت (Simon Jolin-Barrette) اظهارداشت که این تعلیق به این دلیل انجام می‌شود که حدود ۲۰ هزار درخواست اقامت دائم از طریق این برنامه در دست وزارت مهاجرت کبک قرار دارند که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

وزیر گفت که از این دوره تعلیق برای بررسی و بازبینی برنامه استفاده خواهد کرد. منتقدین این برنامه را تایید نمی‌کنند و می‌گویند که این برنامه به افراد ثروتمند اجازه می دهد تا به راحتی بتوانند اقامت دائم و شهروندی کانادا را خریداری کنند. این در حالی است که حامیان این برنامه معتقدند که برنامه سرمایه‌گذاری کبک به دولت کمک می کند تا بودجه بیشتری را به برنامه‌های اساسی این استان اختصاص دهد.

دولت کانادا در سال ۲۰۱۴، برنامه‌ای مشابه را نیز کنسل کرد؛ زیرا دولت اعتقاد داشت که مهاجران این برنامه شرایط لازم و وابستگی‌های لازم به کشور کانادا را نداشتند و به طور قابل توجهی نسبت به مهاجران برنامه‌های مهاجرتی دیگر، مالیات کمتری پرداخت می‌کردند.

شرایط شرکت در برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در کبک‌

متقاضیان این برنامه باید حداقل ۱.۲ میلیون دلار در کبک سرمایه‌گذاری کنند. این سرمایه پس از ۵ سال بدون سود به شخص سرمایه‌ گذار بازگردانده خواهد شد. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران باید حداقل ۲ سال سابقه مدیریت در ۵ سال اخیر داشته باشند و توانسته باشند طی این دو سال حداقل ۲ میلیون دلار ارزش آفرینی کنند.

سهمیه جدید برای برنامه‌های کارآفرینی و خود اشتغالی اعلام شد

استان کبک همچنین برای کسانی در زبان فرانسه مهارت بالایی ندارند، سهمیه جدیدی را برای برنامه‌های کارآفرینی و خود اشتغالی اعلام کرد. هیچ سهمیه‌ای به کسانی که سطح متوسط و پیشرفته‌ای در زبان فرانسه دارند، اختصاص داده نشد. همچنین این استان قرار است از طریق دو جریان متقاضیان جدیدی را بپذیرد. به این ترتیب ۲۵ متقاضی تحت جریان اول برنامه کارآفرینی، ۳۵ متقاضی بین یکم نوامبر ۲۰۱۹ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ پذیرفته خواهند شد.

جریان اول مناسب افرادی است که در شبکه منتخب کلاس اقتصادی کبک، حداقل ۴۱ امتیاز به دست آورده اند. این افراد باید مایل به زندگی در کبک باشند و کارآفرینی خود را به صورت تنهایی یا به صورت شراکتی در این استان راه‌اندازی کنند. جریان دوم کمی سختگیرانه‌تر است و متقاضیان به حداقل ۸۱ امتیاز نیاز دارند و باید در تجربه مدیریتی خود، حداقل ۹۰۰ هزار دلار ارزش آفرینی کرده باشند.

برنامه خود اشتغالی کبک نیز از اول نوامبر سال ۲۰۱۹ تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰، پذیرای ۵۰ متقاضی خواهد بود. این جریان مناسب افرادی است که در تجربه مدیریتی خود حداقل ۱۰۰ هزار دلار ارزش آفرینی کرده‌اند و مایل به کار در استان کبک هستند. در شروع کار،‌این متقاضیان باید برای کار در مونترال۵۰ هزار دلار سپرده و برای کار در دیگر بخش‌های کبک باید حداقل ۲۵ هزار دلار سپرده داشته باشند.

Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes