آنچه مدیران منابع انسانی باید در مورد مهاجرت کانادا بدانند

آنچه مدیران منابع انسانی باید در مورد مهاجرت کانادا بدانند
اگر شما تجربه و مهارت مدیریتی دارید، پس می‌توانید در کانادا به عنوان مدیر منابع انسانی مشغول به کار شوید.

تعریف شغل

مدیران منابع انسانی باید بر روند استخدام پرسنل جدید نظارت کنند. پس مسئولیت جذب، مصاحبه و استخدام نیروی جدید با این بخش است.به طور کلی برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت‌، کنترل و ارزیابی عملیات منابع انسانی، آموزش زبان به کارکنان و بهداشت و ایمنی آنها را بر عهده مدیر منابع انسانی است.

شرایط مدیر منابع انسانی در کانادا

قطعا برای مدیر منابع انسانی شدن تحصیلات دانشگاهی ضروری است. این مدیر باید لیسانس منابع انسانی، تجارت، مدیریت بازرگانی، ارتباطات، بازرگانی، روانشناسی یا رشته های مرتبط دیگر را داشته باشد. با این حال داشتن کارشناسی ارشد یا مدرک بالاتر و عضویت در انجمن تخصصی منابع انسانی شانس شما را برای پیدا کردن شغل بهتر، بیشتر می‌کند.

آیا مدیران منابع انسانی می‌توانند از طریق تخصص خود به کانادا مهاجرت کنند؟

برای مهاجرت به کانادا بیش از ۸۰ روش وجود دارد. و شما باید با بررسی شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت از طریق تخصص‌تان انتخاب کنید.

نیروی متخصص فدرال

نیروی متخصص فدرال یکی از برنامه‌هایی است که از طریق سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شود. اکسپرس انتری سیستم هوشمند و هدفمندی برای انتخاب نیروی کار متخصص است. این سیستم مبتنی بر امتیاز است و متقاضیان را در مجموعه‌‌ای رتبه‌بندی می‌کند. اگر می‌خواهید در این سیستم به عنوان مدیر منابع انسانی انتخاب شوید و در کانادا کار کنید، باید حداقل امتیاز لازم را به دست بیاورید. سپس ممکن است از طریق فراخوان‌های منظم اکسپرس انتری دعوت‌نامه دریافت کنید. بعد از دریافت دعوت‌نامه، تنها چند قدم با اقامت دائم فاصله خواهید داشت. اما فراموش نکنید قبول شدن در این سیستم و دریافت دعوت‌نامه ساده نیست. در سیستم اکسپرس انتری، شما از طریق سیستم جامع رتبه‌بندی بر مبنای معیارهای زیر امتیاز دریافت می‌کنید:
  • سن
  • سطح تحصیلات
  • مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی
  • سابقه کار
  • مهارت شما و همسرتان

انتخاب استانی

به غیر از سیستم اکسپرس انتری، استان‌های مختلف کانادا نیز از طریق برگزاری فراخوان‌ برای متقاضیان دارای تخصص دعوت‌نامه ارسال می‌کنند. شغل مدیریت منابع انسانی در بین مشاغل پرطرفدار بسیاری از استا‌ن‌ها مانند کبک، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک و منیتوبا قرار دارد.

وضعیت در‌آمد و ساعت‌های کاری

درآمد مدیر منابع انسانی در کانادا اغلب بهتر از انگلستان، اروپا و آسیا است و قانون استخدام کانادا توازن بین زندگی و کار را رعایت می‌کند. یعنی ساعات کاری به شکلی برنامه‌ریزی شده‌اند که افراد بتوانند زمان کافی برای وقت‌گذراندن با خانواده و انجام کارهای شخصی داشته باشند. کار تمام وقت در کانادا معادل ۴۰ ساعت کار در هفته‌ است. همچنین مدیران منابع انسانی در کانادا اتحادیه دارند که از حقوق و شرایط کاری آنها در کانادا دفاع می‌کند.

کانادا کشوری عالی برای زندگی

به عنوان یک مدیر منابع انسانی می‌توانید زندگی خوبی در کانادا شروع کنید. شهرهای بزرگ این کشور مانند تورنتو، ونکوور و کلگری جزء بهترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند. زیرا مردم معمولا با هم دوست و صمیمی هستند. فضای باز و پارک‌های بزرگ زیادی در این شهرها وجود دارد. به دلیل فراوانی فضا، شهرهای بزرگ کانادا پارک‌های بیشتری نسبت به شهرهای بزرگ دیگر در سراسر جهان دارند. کلگری حتی به عنوان تمیزترین شهر جهان انتخاب شده است. همچنین، می توان فعالیت‌های زیادی در فضای باز نزدیک شهرهای بزرگ انجام داد. به عنوان مثال، کلگری فقط یک ساعت با کوه‌های راکی ​​فاصله دارد. ونکوور نیز در نزدیکی کوه‌های دیدنی ساحل شمالی، و آبشارها در جنوب واقع شده است. اگر عاشق انجام دادن فعالیت در فضای باز هستید، کانادا امکانات زیادی برای شما دارد. مهاجرت به کانادا از طریق اشتغال روند ساده‌ای نیست. قوانین مهاجرت پیچیده هستند و به همین دلیل حتما باید از یک متخصص مهاجرت بخواهید تا به شما کمک کند. برای بررسی شرایط خود، فرم ارزیابی مانامهاجرت را پر کنید.
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes