دستورالعمل‌های اداره مهاجرت در خصوص محدودیت سفر در بحران کرونا

شک و شبهه‌های زیادی در مورد اجازه ورود به کانادا در بحران کرونا وجود داشت و اکنون این کشور با ارائه دستورالعمل دقیق‌تری سعی کرده است اطلاعات دقیقی را در این باره ارائه دهد.

وضعیت سفر دارندگان ویزای تحصیلی به کانادا در بحران کرونا

دانشجویان خارجی که دارای مجوز تحصیلی معتبر هستند یا قبل از اجرای محدودیت‌های مسافرتی در یک مؤسسه آموزشی منتخب (DLI) ثبت‌نام کرده، اجازه سفر به کانادا را دارند. اداره مهاجرت از این دسته از افراد خواسته است تا خود را به خطوط هوایی معرفی کنند و مجوز تحصیل یا معرفی‌نامه‌ خود را که مربوط به قبل از ۱۸ مارس است را به مامور مسئول در فرودگاه ارائه دهند.

وضعیت سفر دارندگان ویزای کاری و اقامت دائم به کانادا در بحران کرونا

افرادی که مجوز کار خود را اخیرا دریافت کرده بودند و قرار بود در صنایع کلیدی مانند کشاورزی، غذا، بهداشت و درمان، حمل و نقل و غیره مشغول به کار شوند، می‌توانند به کانادا سفر کنند. این دسته از افراد باید قبل از پرواز، مجوز کار یا معرفی‌نامه خود را ارائه کنند. این دستورالعمل‌ها همچنین برای دارندگان ویزاهای اقامت دائم صدق می‌کند. این افراد باید ویزای اقامت دائم یا تاییدیه اقامت دائم (COPR) را به عنوان سند اثبات وضعیت، به مامور مسئول در فرودگاه ارائه دهند.این دستورالعمل‌ها همچنین برای دارندگان ویزاهای اقامت دائم صدق می‌کند. آنها ویزای اقامت دائم یا تاییدیه اقامت دائم (COPR) را به عنوان اثبات وضعیت، به مامور مسئول در فرودگاه ارائه دهند.

وضعیت سفر خانواده‌ افراد مقیم در کانادا در بحران کرونا

از ابتدای اعمال محدودیت‌های سفر در بحران کرونا، خانواده درجه یک شهروندان کانادایی می‌توانستند به کانادا مهاجرت کنند. در حال حاضر، خانواده درجه یک افراد دارای ویزای تحصیلی و کاری نیز می‌توانند به کانادا سفر کنند. منظور از خانواده درجه یک، این افراد هستند:
 • همسر و شریک زندگی
 • فرزندان تحت تکفل و فرزندان همسر و شریک زندگی
 • فرزندان تحت تکفل فرد مقیم کانادا یا همسر یا شریک زندگی او
 • والدین یا پدر و مادر ناتنی
 • قیم یا سرپرست
در مورد سن فرزندان هیچ محدودیتی وجود ندارد. فرزندان تحت تکفل باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند مگر اینکه از نظر مالی یا به خاطر معلولیت جسمی به والدین وابسته باشند. برای سفر به کانادا، فرزندانی که تحت تکفل والدین خود نیستند نیز، به دلیل تجدید دیدار با خانواده خود می‌توانند به کانادا سفر کنند. آنها باید معرفی نامه‌ای به همراه داشته باشند که ثابت کند، هدف آنها از سفر به کانادا تجدید دیدار با خانواده‌شان است. این نامه باید از طرف اداره مهاجرت، آژانس خدمات مرزی کانادا و اداره امور خارجه کانادا باشد. آنها همچنین باید مدارکی ارائه کنند که وضعیت اقامت خانواده‌شان در کانادا و نسبتشان با آنها را نشان دهد. این مدارک به صورت کاغذی و الکترونیکی پذیرفته می‌شوند.

مدارک مورد نیاز خانواده درجه یک

افرادی که می‌خواهند در بحران کرونا از طریق خانواده خود به کانادا سفر کنند، باید این مدارک را به همراه داشته باشند:
 1. گذرنامه کانادایی فرد مقیم در کانادا
 2. مدرکی که شهروندی فرد ساکن کانادا را ثابت کند مانند: گواهی شهروندی، کارت شهروندی یا گواهی تولد استانی
 3. کارت اقامت دائم کانادا
 4. سند مسافرتی اقامت دائم کانادا (ته قبض ویزا)
 5. گذرنامه خارجی معاف از ویزا و مجوز ویژه IRCC برای شهروندان کانادایی
 6. مدارکی که نشان دهنده نسبت خانوادگی آنها با فرد مقیم در کانادا باشد، مانند:
 • گواهی وضعیت ازدواج یا ازدواج غیر رسمی
 • گواهی تولد
 • تأیید اقامت دائم (COPR) برای کلاس خانواده
 • سایر مدارکی که نشان‌دهنده نسبت خانوادگی باشند (به عنوان مثال، مکاتبات اداره مهاجرت برای اسپانسرشیپ همسر یا اسنادی که نشان دهنده یک آدرس مسکونی مشترک است)
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes