برنامه نیروی کار موقت خارجی چیست؟

هنگامی که کارفرمایان در کانادا با کمبود نیروی کار روبرو می‌شوند، می‌توانند از طریق برنامه نیروی کار موقت خارجی راه‌حلی برای آن پیدا کنند. کارفرمایانی که به این برنامه دسترسی دارند باید ثابت کنند که هیچ شهروند کانادایی یا افراد مقیم دائم در کانادا، مایل و قادر به انجام وظایف ذکر شده در توضیحات فرصت شغلی مورد نظر نیستند. آنها می‌توانند این کار را از طریق دریافت ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (Labour Market Impact Assessment (LMIA)) انجام دهند.

کدام کارفرمایان نیازی به ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار را ندارند؟

کارفرمایان می‌توانند با به کارگیری چند روش، خود را از دریافت این گزارش معاف کنند. این امر می‌تواند از طریق استخدام نیرو از یکی از جریان‌های برنامه تحرک بین المللی (International Mobility Program (IMP)) امکان پذیر باشد و به این ترتیب، دیگر کارفرمایان برای استخدام نیروی خارجی نیازی به گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار نخواهند داشت. بهتر است کارفرماها و نیروهای کار قبل از اقدام برای دریافت مجوز کار تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی گزینه‌های ممکن را در جریان برنامه تحرک بین المللی در نظر بگیرند.

بررسی برنامه نیروی کار خارجی موقت و برنامه تحرک بین المللی

برنامه نیروی خارجی موقت (TFWP)برنامه تحرک بین المللی (IMP)
به گزارش اثرگذاری بر بازار کار نیاز داردبه گزارش اثرگذاری بر بازار کار نیاز ندارد
مجوز کار مختص به یک کارفرمای مشخص استمجوز کار می‌تواند بدون محدودیت و مختص به یک کارفرمای مشخص باشد
مبتنی بر بازار کار است (برای برطرف کردن کمبود نیرو در بازار کار)هدف این برنامه پیشبرد منافع اقتصادی و فرهنگی کانادا است
در این برنامه نیروی کار برای شغل و منطقه مشخص استخدام می‌شودنیروی کار بر اساس توافق‌نامه‌های بین‌المللی متقابل (به عنوان مثال IEC،NAFTA ،CETA) در این برنامه استخدام می‌شوند.
درخواست‌ها بر اساس دستمزد فرصت شغلی مورد نظر بررسی می‌شوندبرای استخدام، سطح مهارت در نظر گرفته می‌شود
به طور معمول کارفرمایان در این برنامه قبل از اینکه بتوانند نیروی خارجی را استخدام کنند، باید تمام تلاش خود را برای استخدام نیروی کانادایی به کار گیرند.کارفرمایان می‌توانند بدون در نظر گرفتن اولویت استخدام نیروی کار کانادایی، نیروی مورد نظر خود را استخدام کنند.
در این برنامه، کارفرمایانی که فرصت شغلی با درآمد بالا پیشنهاد می‌دهد، باید یک طرح انتقال ارائه دهند.این دسته از کارفرمایان نیازی به ارائه طرح انتقال ندارند
کارفرمایان بابد برای درخواست گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار هزینه پرداخت کنند (۱۰۰۰ دلار)کارفرمایان باید هزینه انطباق (۲۳۰دلار) پرداخت کنند مگر اینکه متقاضی شغل دارای مجوز کار بدون محدودیت باشد (در این صورت لازم نیست هیچ هزینه‌ای پرداخت کنند)
درخواست مشاغل خاص و ۱۰٪ دستمزد بگیران برتر در طی دو هفته بررسی می‌شوند اما بقیه موارد ممکن است تا چندین ماه روند بررسی درخواست طول بکشد.بررسی درخواست معمولا دو هفته طول می‌کشد
تحت نظارت سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)تحت نظارت اداره مهاجرت کانادا (IRCC)

چگونه نیروی کار موقت خارجی می‌توانند اقامت دائم کانادا بگیرند؟

بسیاری از نیرو‌های موقت خارجی سال‌ها در کانادا زندگی کرده‌اند و به این کشور عادت کرده‌اند. این افراد از نظر اقتصادی، اجتماعی‌، خانوادگی در کانادا ادغام شده‌اند. خوشبختانه، به این خاطر، این دسته از افراد راحت‌تر می‌توانند اقامت دائم کانادا را بگیرند. داشتن سابقه کار در کانادا، در برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی بسیار با‌ ارزش و با اهمیت است. نیرو‌های خارجی موقتی که حداقل یک‌ سال سابقه کار در کانادا داشته باشد، می‌تواند به عنوان نیروی متخصص تحت یکی از برنامه‌های فدرال در سیستم اکسپر انتری، اقامت دائم بگیرد. یکی از این برنامه‌ها رده تجربه کانادایی است که در آن متقاضیان بر اساس امتیازی که از سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت کرده‌اند، در فراخوان‌های مختلف، دعوت‌نامه دریافت می‌کنند. نیرو‌های خارجی که شرایط لازم برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس انتری را ندارند یا کسانی که حداقل امتیاز لازم برای دریافت دعوت‌نامه را کسب نکرده اند، می‌توانند از طریق شرکت در برنامه‌های استانی برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. به این ترتیب، متقاضیان می‌توانند در استانی که سابقه کار دارند، در انتخاب استانی شرکت کنند و درخواست اقامت دائم خود را ارائه کنند.  
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes