جزئيات جدیدترین فراخوان استان منیتوبا برای نیروی کار متخصص و فارغ‌التحصیلان خارجی منتشر شد

استان منیتوبا در تاریخ ۶ دسامبر از ۲۲۱ متقاضی مهاجرت دعوت‌کرد تا درخواست خود را برای شرکت در انتخاب استانی و دریافت اقامت دائم کانادا، ارائه دهند. در این فراخوان، استان منیتوبا برای متقاضیان سه برنامه مهاجرتی دعوت‌نامه ارسال کرد. این سه برنامه عبارتند از: نیروی کار متخصص منیتوبا ، نیروی کار متخصص خارجی و جریان تحصیلات بین‌المللی.  این دعوت‌نامه‌ها که به نام توصیه‌نامه درخواست (LAA) نیز شناخته می‌شوند، به تعداد زیر صادر و منتشر شدند:
  • نیروی کار متخصص منیتوبا: ۱۶۵ دعوت‌نامه
  • نیروی کار متخصص خارجی: ۲۳ دعوت‌نامه
  • جریان تحصیلات بین‌المللی: ۳۳ دعوت‌نامه
به این ترتیب، با احتساب فراخوان ۶ دسامبر، استان منیتوبا، از آغاز سال ۲۰۱۹ تاکنون، ۷۳۶۲ توصیه‌نامه برای متقاضیان مهاجرت به این استان، ارسال کرده است.

تعداد متقاضیان دعوت شده از سیستم اکسپرس انتری

از میان ۲۲۱ متقاضی که در تاریخ ۶ دسامبر سال ۲۰۱۹ توصیه‌نامه دریافت کردند، ۱۸ نفر دارای پروفایل در مجموعه اکسپرس انتری بودند. سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان را در مجموعه‌ای تحت سه برنامه مهاجرت اقتصادی مدیریت می‌کند. این سه برنامه عبارتند از:
  • برنامه نیروی کار متخصص منیتوبا
  • برنامه تجارت حرفه‌ای منیتوبا
  • رده تجربه کانادایی
در سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان بر اساس معیار‌های تعیین شده در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز کسب می‌کنند. این معیارها فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن‌، سابقه کار‌، سطح تحصیلات و سطح مهارت در زبان را ارزیابی می‌کنند. به این ترتیب، متقاضیانی بر اساس امتیازشان در مجموعه اکسپرس انتری، رتبه‌بندی می‌شوند و افرادی دعوت‌نامه دریافت می‌کنند که دارای بالاترین رتبه هستند. بنابراین، متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه به امتیاز هرچه بیشتری نیاز دارند. متقاضیان می‌توانند برای افزایش امتیاز خود در برنامه انتخاب استانی شرکت کنند و در صورت قبول شدن در انتخاب استانی، سیستم جامع رتبه‌بندی به آنها ۶۰۰ امتیاز بیشتر می‌دهد. این ۶۰۰ امتیاز بیشتر می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای، شانس افراد را برای دریافت دعوت‌نامه در فراخوان‌های بعدی افزایش دهد. برای اینکه‌ متقاضیان در برنامه انتخاب استانی منیتوبا در نظر گرفته شوند، باید در یکی از مشاغل مورد نیاز و مجاز استان منیتوبا، سابقه کار داشته باشند. آنها همچنین باید به طور جداگانه در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest) پروفایل ایجاد کنند.

سیستم ابراز تمایل

متقاضیانی که قصد دارند از طریق دسته‌بندی‌های نیروی کار متخصص منیتوبا و نیروی کار متخصص خارجی در انتخاب استانی شرکت کنند، باید در سیستم ابراز تمایل (Expression of Interest (EOI)) ثبت نام کنند. در این سیستم، متقاضیان بر یک مبنای ۱۰۰۰ امتیازی رتبه بندی می‌شوند. برخی از فاکتورهایی که برای اعطای امتیاز به متقاضیان درنظر گرفته‌ می‌شوند عبارتند از: سابقه کار، داشتن بستگان در استان و سطح مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه. به این ترتیب، متقاضیانی که بالاترین رتبه و امتیاز را داشته باشند، توصیه نامه دریافت می‌کنند. این توصیه نامه به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا بتوانند درخواست خود را برای شرکت در انتخاب استانی و دریافت اقامت دائم کانادا از استان منیتوبا، ارسال کنند. در آخرین فراخوانی که در تاریخ ۶ دسامبر برگزار شد، متقاضیان جریان نیروی کار متخصص منیتوبا به حداقل ۵۲۲ امتیاز و متقاضیان جریان نیروی کار متخصص خارجی به حداقل ۷۱۸ امتیاز نیاز داشتند.

نیروی کار متخصص منیتوبا و نیروی کار متخصص خارجی

استان منیتوبا می‌تواند از طریق دسته‌بندی نیروی کار متخصص خارجی، نیروی کار مورد نیاز بازار کار خود را انتخاب کند. برخی از شرایط دریافت دعوت‌نامه در این گروه عبارتند از:
  • داشتن دوست یا اقوام در استان منیتوبا
  • داشتن سابقه کار یا تکمیل دوره تحصیلی در استان منیتوبا
  • یا دریافت دعوت‌نامه از طریق یکی از طرح‌های استخدام استراتژیک در برنامه انتخاب استانی منیتوبا.
۲۳ متقاضی از طریق این دسته‌بندی به طور مستقیم از برنامه انتخاب استانی منیتوبا تحت یکی از طرح‌های استخدام استراتژیک، دعوت‌نامه دریافت کردند. همچنین، متقاضیانی که از طریق نیروی کار متخصص در منیتوبا دعوت‌نامه دریافت کردند باید پیشنهاد کار تمام وقت و دائم از سوی کارفرمای خود در استان منیتوبا داشته باشند.

جریان تحصیلات بین‌المللی

دانشجویان فارغ‌التحصیل در استان منیتوبا که دارای مهارت‌های خاص و مورد نیاز این استان هستند نیز شانس این را دارند تا تحت جریان تحصیلات بین‌المللی، توصیه نامه دریافت کنند. این جریان به سه زیر گروه تقسیم می‌شود:    
Rate this post
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes