نیروی متخصص فدرال


اگر سطح زبان شما عالی است و هنوز میانسال محسوب نمی‌شوید، حتما برنامه نیروی متخصص فدرال بهترین و سریعترین گزینه برای مهاجرت شماست.

برنامه نیروی متخصص فدرال با تکیه بر توانایی‌ها و تخصص افراد، اقامت دائم کانادا را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور به ارمغان می‌آورد.

یک طبقه‌بندی سیستماتیک از تمام مشاغل بازار کار کانادا وجود دارد که به آن NOC می‌گویند. به کمک این طبقه‌بندی دولت کانادا مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می‌کند تا افراد واجد شرایط از طریق ثبت‌نام در برنامه‌های مهاجرتی اعلام آمادگی کنند. سه گروه شغلی زیر می‌توانند از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند:

  1. مشاغل سطح 0: که به مشاغل مدیریتی مربوط است.
  2. مشاغل سطح A: طیف گسترده‌ای از مشاغل از جمله پزشکی،‌ دندان‌پزشکی، مهندسی، معلم دبیرستان
  3. مشاغل سطح ‌B: که نیازمند مدرک دانشگاهی در رشته‌های فنی و مهندسی است.

در صورتی که مسئولیت‌های شغلی‌ شما در یکی از گروه‌های فوق جای بگیرد، می‌توانید شرایط خود را برای مهاجرت از طریق برنامه نیروی متخصص فدرال بررسی کنید. در این مرحله باید امتیاز خود را براساس شرایط فردی و داشتن پیشنهاد شغلی محاسبه ‌کنید. امتیازات فردی براساس شاخص‌هایی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان و میزان انطباق‌پذیری شما با محیط کانادا بررسی می‌شود. حداکثر امتیازی که از هر فاکتور شرایط فردی می‌توانید کسب کنید به شرح زیر است:

  • سن : حداکثر ۱۲ امتیاز
  • تحصیلات: حداکثر ۲۵ امتیاز
  • سابقه کار: حداکثر ۱۵ امتیاز
  • مدرک زبان: حداکثر ۲۸ امتیاز
  • انطباق‌پذیری: حداکثر ۱۰ امتیاز

همچنین با داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی نیز می‌توانید ۱۰ امتیاز به دست آورید.

با کسب حداقل ۶۷ امتیاز از موارد فوق، می‌توانید امیدوار باشید که از این طریق واجد شرایط شوید. در مرحله دوم، با محاسبه مجدد امتیازات خود، می‌توانید درخواست خود را در سیستم اکسپرس انتری ثبت ‌کنید. در این مرحله امتیاز شما از ۱۲۰۰ محاسبه می‌شود.

حداقل امتیازی که در سیستم اکسپرس انتری باید داشته باشید چیزی حدود ۴۵۰ امتیاز است. این امتیازات نیز بر اساس شرایط فردی ذکر شده و داشتن پیشنهاد شغلی محاسبه می‌شوند.

ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس انتری نیاز به آگاهی نسبت به مسائل حقوقی مهاجرت دارد تا جزئیات آن رعایت شده و شانس شما برای موفقیت در دریافت اقامت دائم کانادا بالا برود. شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، محاسبه امتیازات نیروی متخصص فدرال و اکسپرس انتری خود را به کارشناسان ما بسپارید و در صورت داشتن شرایط کافی، در سیستم اکسپرس انتری ثبت‌نام کنید.

4.9/5 - (58 امتیاز)