کمپ‌ تابستانی کانادا

کانادا کشوری متنوع و گسترده است و با فراهم کردن کمپ‌های تابستانی به کودکان و نوجوانان  ۶ تا ۱۷ سال فرصت طلایی برای یادگیری انواع مهارت‌های را می دهد. کانادا با داشتن شهرهای زیبا، حومه بی نظیر و حیات وحش، مقصد مناسبی برای دوستداران کمپ تابستانی است.

کمپ تابستانی چیست؟

کمپ‌های تابستانی در کانادا فرصتی هستند تا کودکان شما بتوانند تجربه‌ای منحصر به فرد در زمینه‌های مختلف به دست بیاورند. هدف کمپ‌های تابستانی، آشنایی نوجوانان با فضای تحصیل در کانادا و آموزش مهارت‌های مهم زندگی به آنها است.

از آنجایی که دانشگاه‌ها سخت تلاش می‌کنند تا خود را جهانی کنند و جمعیت دانشجویان خارجی را افزایش دهند، قطعاً نوجوانان و والدین آنها باید به این موضوع توجه داشته باشند و روابط بین‌المللی خود را تقویت کنند.

کمپ‌های تابستانی کانادا، همچنین فرصتی طلایی برای تقویت مهارت‌های فراهم می‌کنند. در‌کنار آموزش زبان، کودکان با انجام خدمات اجتماعی مانند کار با هم‌سالان خود، نجات لاک پشت‌های دریایی، ساخت خانه، فعالیت‌های داوطلبانه و کار در مزارع تجربه ارزشمندی کسب می‌کنند. این برنامه‌ها نه تنها تجارب فرهنگی مختلف را در اختیار آنها قرارمی‌دهد، بلکه آنها را به سمت تفکر مستقل، ارتباطات بهتر، دانش و مهارت بین‌المللی سوق می‌دهد. کمپ‌های تابستانی کانادا به دلیل داشتن جغرافیای منحصر به فرد و مناظر هیجان انگیز، هر تابستان متقاضیان زیادی را از کشور‌های مختلف جذب می‌کنند.

چرا کانادا مقصد جذابی برای کمپ‌ تابستانی است؟
 1. فرهنگ‌های بین‌المللی:

کانادا کشوری ثروتمند و دارا فرهنگی غنی است. تقریباً همه کشورهای جهان در جمعیت کانادا حضور دارند و این امر باعث شده تا کانادا به کشوری چند فرهنگی تبدیل شود.

 1. فرانسوی و انگلیسی:

زبان‌های رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند و فرزندان شما این فرصت را پیدا می‌کنند تا بر دو زبان مهم دنیا مسلط شوند.

 1. طبیعت بکر:

حیات وحش متنوع کانادا، کوه‌های سر به فلک کشیده، پارکهای ملی وسیع و اقیانوس‌های عمیق آن را در کمتر کشوری پیدا می‌کنید.

 1. ساحل آتلانتیک:

این ساحل به خاطر دهکده‌های ماهیگیری رنگارنگ، غذاهای دریایی تازه، سواحل شنی و حیات وحش دریایی باورنکردنی از بقیه سواحل متمایز شده است.

 1. فرودگاه بین المللی:

تورنتو پیرسون بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه بین المللی کانادا است. با این وجود، فرودگاه بین‌المللی مونترال-پیر الیوت ترودو نیز مسافران بین‌المللی زیادی را جابجا می‌کند. بنابراین سفر به کانادا از هر کشور جهان آسان است.

مزایای کمپ‌ تابستانی کانادا
 1. دور بودن از خانه: فرزند شما مستقل‌تر و متکی به خود خواهد شد.
 2. تجربه‌های جدید ورزشی: فرزندان شما می‌توانند در کمپ تابستانی فعالیت‌های زیادی مانند شنا، قایقرانی، صخره نوردی، تیراندازی با کمان، اسب سواری و غیره را حتی برای اولین بار تجربه کنند.
 3. آشنایی با فرهنگ‌های جدید: نوجوانان و کودکان با افراد زیادی از نژاد، فرهنگ، قومیت، مذهب و پیشینه مختلف آشنا شده و می‌توانند زبان‌ها و شیوه‌های جدید فرهنگی را بیاموزند، غذاهای جدید را امتحان کنند و انواع مختلف موسیقی را بشنوند.
 4. آموزش در رابطه با محیط زیست: بیشتر فرصت‌های یادگیری و فعالیت کمپ‌های تابستانی در طبیعت و فضای باز است که موجب آگاهی بیشتر کودک از محیط زیست و دوستی بیشتر او با گیاهان و حیوانات می‌شود.
 5. مهارت‌های فردی: اردوهای تابستانی نقشی اساسی در رشد مهارت‌های اجتماعی، رهبری و سایر مهارت‌های زندگی در فرزندان دارند.
 6. کمپ‌های تابستانی کانادا بر ورزش (مانند فوتبال، تنیس و بیسبال)، هنر (مانند موسیقی و رقص) و آموزش (مانند رایانه و مناظره) تمرکز دارند.
 7. مهارت‌های اجتماعی: کمپ‌های تابستانی برای دوست یابی، کسب مهارت‌های مهم زندگی و فعالیت‌های فضای باز، ورزش و هنر برای فرزندان بسیار مفید است.
تفاوت بین کمپ‌های روزانه، شبانه و سالانه
 • در کمپ‌های شبانه، بچه‌ها با گروه‌های هم سن خود زندگی می‌کنند. طول دوره کمپ شبانه می تواند از یک هفته تا دو ماه باشد. بعضی از کمپ‌ها تخصصی هستند و بر رشته خاصی تمرکز دارند؛ اگرچه در کنار فعالیت‌های اصلی، فعالیت‌های دیگری مثل هنر، صنایع دستی، ورزش‌های آبی و کوهنوردی نیز در این کمپ‌ها وجود دارد.
 • در کمپ‌های روزانه، کودکان فقط روزها در برنامه‌های کمپ شرکت می‌کنند؛ آنها صبح به محل کمپ و شب‌ها به خانه می‌روند. طول دوره کمپ‌های روزانه از یک تا دو هفته متغیر است. کمپ‌های روزانه بسیار متنوع هستند و کودکان را با فعالیت‌های مختلف هنری، آموزشی، علمی و ورزشی ذهن به چالش می‌کشند. بچه‌ها در کنار مشاوران متخصص و همسالانشان می‌توانند علاقه خاص خود را در این کمپ‌ها با اشتیاق بیشتری دنبال کنند.
 • کمپ‌های سالانه در طول سال اجرا می شود. در این فعالیت‌ها ممکن است شامل سفرهای خاص یا فعالیت‌های تخصصی و همچنین پروژه های طولانی مدت باشد.
ثبت نام در کمپ تابستانی کانادا

با استفاده از خدمات مانا مهاجرت، ثبت‌نام در کمپ‌های تابستانی آسان خواهد بود. جدول زمانی ثبت نام متغیر است. ثبت نام بعضی از کمپ‌ها در زمستان (یا خیلی زودتر از تاریخ شروع جلسه) و برخی دیگر همزمان با شروع کمپ است. هزینه هر کمپ متفاوت است و معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

 • دسترسی به امکانات کمپ
 • محل اقامت
 • خدمات درمانی
 • نظارت اعضای آموزش دیده

در هنگام ثبت نام موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • محتوای اصلی کمپ
 • نحوه تشکیل گروه ها
 • تاریخ ثبت نام، شروع و بازگشت.
5/5 - (1 امتیاز)