چهار فصل در کانادا

چهار فصل در کانادا
کانادا کشوری چهار فصل است و آب هوای این کشور در مناطق مختلف می‌تواند کاملا متفاوت باشد. ساحل غربی بریتیش کلمبیا، از جمله ونکوور، در تمام سال دارای آب و هوای معتدلی است و به همین دلیل در فصل‌های مختلف نسبتا آب و هوای یکسانی دارد. در سواحل غربی، در شهرهایی مانند تورنتو یا مونترال تابستان‌ها معتدل و زمستان‌ها خیلی سرد هستند. هرچه به شمال کانادا نزدیک شوید نیز زمستان‌های سردتری را تجربه خواهید کرد. هوا در چهار فصل سال در کانادا به این شکل است:

چهار فصل در کانادا

فصل زمستان در کانادا

فصل زمستان در کانادادسامبر، ژانویه و فوریه ماه‌های فصل زمستان در کانادا هستند. با این حال، ممکن است سرمای زمستان از ماه نوامبر آغاز شود و تا اواخر ماه مارس نیز ادامه پیدا کند. در بعضی از بخش‌های کشور، به خصوص در قسمت شرقی سرمای زمستان تا ماه آوریل نیز ادامه دارد. هرچه به شهر‌ها و استان‌های مرتفع‌تر و شمالی‌تر نزدیک شوید سرمای بیشتری را تجربه خواهید کرد. در عوض، در سواحل بریتیش کلمبیا، هوای زمستان کاملا معتدل است و به ندرت برف می‌بینید. از سوی دیگر در شهری مانند ویسلر، با حجم انبوهی از برف مواجه می‌شوید و این باعث شده این شهر به یکی از مقاصد اصلی برای ورزش‌های زمستانی به خصوص اسکی تبدیل شود. در نواحی نزدیک به راکی‌، زمستان طولانی است. با این حال، برف تنها در ارتفاعات بالاتر باقی می‌ماند. در شهر کلگری به ندرت بارش برف دیده‌ می‌شود اما در عوض در بنف و کانمور ممکن است تا ماه آوریل بارش برف ادامه پیدا کند. در شرق کانادا، از جمله تورنتو و مونترال، بیشتر اوقات زمستان کوتاه و به شدت سرد است و در برخی مواقع به زیر ۲۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

فصل بهار در کانادا

فصل بهار در کانادابهار در سواحل غربی کانادا نسبتا زود آغاز می‌شود و در ماه فوریه می‌توان شاهد باز شدن لاله‌ها بود. درجه هوا نیز به بالای صفر درجه سانتیگراد می‌رسد. در نقاط دیگر کشور، بهار در ماه آوریل شروع می‌شود و تا ژوئن ادامه دارد. اما بهار را در کانادا دست کم نگیرید زیرا ممکن است در وسط بهار در شهر کانمو در استان آلبرتا شاهد برف و بوران باشید. تقریبا در ماه آخرین بارش‌های برف زمستان را مشاهده خواهید کرد. با این وجود برف در ارتفاعات بالاتر مانند بنف و ویسلر تا پایان ماه مه باقی می‌ماند و باعث می‌شود ورزشکاران از اسکی در روزهای بهاری لذت ببرند.

فصل تابستان در کانادا

فصل تابستان در کانادا تابستان در کانادا عموماً از ماه ژوئن تا اوت ادامه دارد و هوا شرجی و گرم است. مدت فصل گرما در بخش‌های مرکزی و شرقی کانادا مانند تورنتو و مونترال بیشتر است. در عوض، در سواحل غربی کانادا، تابستان معتدل‌تر است و هوا رطوبت کمتری دارد و می‌توانید، از بعد‌ از ظهرهای خنک در این مناطق لذت ببرید. در مناطق شمالی، عموما تابستان‌ها خنک هستند اما مردم ساعات آفتابی طولانی مدتی را در روز تجربه می‌کنند. در برخی مناطق شمالی مانند وایت هورس، داوسون یا ادمونتون آفتاب بین ۱۷ تا ۲۰ ساعت می‌تابد. در هرکجای کانادا که هستید، توصیه می‌کنیم حتی در روزهای آفتابی تابستان نیز همیشه، همراه خود یک کت یا بارانی به همراه داشته باشید.

فصل پائیز در کانادا

فصل پائیز در کانادا پاییز یکی از زیباترین فصل‌های سال در کانادا است. در مرکز و شرق کانادا، درجه حرارت در ماه سپتامبر کاهش پیدا می‌کند، و شاهد رنگ‌های زیبای پاییزی برگ درختان خواهید بود. بسیاری از افراد برای لذت بردن از این فصل و رنگ‌های چشم‌نواز آن در پائیز به مناطق مرکزی و شرقی سفر می‌کنند. رنگ‌های در استان‌های غربی کمتر به چشم می‌خورند. پائیز فصل خوبی برای سفر به کانادا است زیرا قیمت‌ها نسبت به تابستان در این فصل کاهش پیدا می‌کنند و هوا دلپذیر است و شما هنوز هم می‌توانید از بسیاری از فعالیت‌های فضای باز مانند پیاده‌روی و کمپینگ لذت ببرید.
4.9/5 - (35 امتیاز)
مقالات مرتبط
Notifications Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes